Przejdź do artykułu
2022-09-15 | Wydarzenia

Webfleet na targach IAA TRANSPORTATION 2022

• Webfleet zaprezentuje nowy kompaktowy terminal kierowcy PRO, który dostępny będzie na rynku europejskim w IV kwartale 2022 r. • Uczestnicy IAA będą mieli okazję z bliska zapoznać się z szeroką gamą modułowych rozwiązań Webfleet dla firm flotowych. • Webfleet, wspólnie ze swoją spółką macierzystą Bridgestone, zaprezentuje zintegrowane rozwiązanie Fleetcare.

Webfleet, dostawca rozwiązań telematycznych numer 1 w Europie, zaprezentuje na targach IAA TRANSPORTATION 2022 swoje nowe modułowe rozwiązania, które wspomagają firmy transportowe w podejmowaniu decyzji biznesowych opartych na danych, obniżając koszty paliwa oraz zwiększając efektywność i bezpieczeństwo na drodze. Targi IAA TRANSPORTATION odbędą się w Hanowerze, w Niemczech, w dniach od 20 do 25 września 2022 roku.

Taco Van der Leij Webfleet

Taco van der Leij, Wiceprezes Webfleet Europe powiedział – Jesteśmy podekscytowani, że dołączymy do IAA Transportation 2022, na których zademonstrujemy to, co Webfleet robi najlepiej: umożliwia przedsiębiorstwom zoptymalizować wydajność floty i utrzymać płynność działania, wykorzystując dane z ciężarówek i pojazdów. Jesteśmy dumni z wysokich standardów, które wprowadzamy na rynek – i z dumą prezentujemy nowe innowacje zarówno dla kierowców, jak i menedżerów flot.

Po raz pierwszy Webfleet zaprezentuje się na Targach wraz ze swoją spółką macierzystą Bridgestone, by wspólnie przedstawić Fleetcare, zintegrowany produkt łączący rozwiązania w zakresie opon Bridgestone i platformę Webfleet do zarządzania flotą, zaprojektowany w celu przyspieszenia rozwoju działalności flot.

Jako wiodący dostawca telematyki dla pojazdów ciężarowych, Webfleet prezentuje nowe produkty, które pomagają firmom transportowym i logistycznym obniżyć koszty paliwa, zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo na drodze. Webfleet wprowadza na rynek nowy kompaktowy terminal dla kierowców PRO. Podobnie jak komputer przenośny, został zaprojektowany, aby wspierać kierowców w wykonywaniu ich zadań i podobnie jak smartfon, został zbudowany z myślą o łatwości i dostępności użytkowania.Terminal kierowcy PRO to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania codziennymi zadaniami. Uczestnicy targów IAA TRANSPORTATION będą mogli zobaczyć pierwszy pokaz działania nowego kompaktowego terminala kierowcy PRO, który będzie dostępny w całej Europie w IV kwartale 2022 roku.

Na targach IAA TRANSPORTATION Webfleet zaprezentuje również odświeżone rozwiązanie OptiDrive, dostosowane do samochodów ciężarowych. Webfleet OptiDrive zapewnia wsparcie dla kierowców w dostosowaniu się do odpowiedzialnego stylu jazdy. System dostarcza cennych wskazówek zarówno dla menedżera floty, jak i kierowcy – przekazując bezpośrednie informacje zwrotne przed, w trakcie i po zakończeniu podróży. Odpowiedzialna jazda pomaga zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy, obniżyć zużycie paliwa, koszty utrzymania i składek ubezpieczeniowych, zmniejszając całkowity koszt eksploatacji pojazdu.

Firma zaanonsuje także Webfleet Cold Chain, którego premiera jest zaplanowana na wiosnę 2023 roku, czyli rozwiązanie przeznaczone do monitorowania temperatury, wspierające transport produktów wrażliwych na temperaturę. Mając wgląd w stan temperatury w czasie rzeczywistym i otrzymując raporty na temat krytycznych zdarzeń temperaturowych, operatorzy mogą spełnić oczekiwania klientów dotyczące pełnej informacji o parametrach dostawy i obowiązujących regulacji prawnych. Ładunki o wysokiej wartości są dodatkowo chronione dzięki ostrzeżeniom w czasie rzeczywistym o przekroczeniu maksymalnych i minimalnych progów. Operatorzy zyskują natychmiastową informację o powadze i przyczynie problemów, dzięki czemu mogą podjąć działania w celu uniknięcia odmowy przyjęcia ładunku.

Webfleet rozszerza swoją ofertę rozwiązań modułowych dla klientów flotowych. Zapewnia to elastyczność właścicielom flot, którzy potrzebują jedynie pojedynczych funkcji, takich jak telematyka wideo, zarządzanie danymi z tachografu lub monitorowanie ciśnienia w oponach, ale nie potrzebują kompletnego rozwiązania telematycznego. Moduły te mogą być używane samodzielnie lub można je integrować tworząc indywidualny zestaw idealnie dopasowany do potrzeb firmy.

Na tegorocznych targach IAA TRANSPORTATION kluczowym tematem będzie mobilność. – W czasie, gdy największe miasta w Europie walczą o dekarbonizację, Webfleet mocno angażuje się w elektryfikację flot. Wierzymy, że wartość danych odgrywa kluczową rolę w transformacji i przejściu na pojazdy elektryczne, i pomaga firmom transportowym w przygotowaniu się do nowych wytycznych, np. ruchu w obrębie miast – oraz oczywiście pomaga w przekształcaniu planety na bardziej zieloną. Pierwszym krokiem będzie wsparcie kierowców i biznesu w zaadoptowaniu się do nowego sposobu działania i planowania – co wymuszają EVs– powiedział Van der Leij. Webfleet po raz kolejny pokazuje rozszerzone funkcje wspierające floty w elektryfikacji, jak również w zarządzaniu flotami mieszanymi i elektrycznymi.

Webfleet dashboard

– IAA TRANSPORTATION to prestiżowe i jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży TSL, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć. W tym roku to unikalna okazja, ponieważ po raz pierwszy zaprezentujemy rozwiązania rozwijane we współpracy z Bridgestone, takie jak Fleetcare, łączące bogate doświadczenie i innowacyjność obu firm. Cieszymy się, że możemy osobiście wziąć w nich udział, wspólnie z klientami i partnerami handlowymi z naszego regionu, których zapraszamy do odwiedzania naszego stoiska i wzięcia udziału w licznych prelekcjach i dyskusjach branżowych organizowanych w ramach naszej aktywności targowej. To świetna okazja nie tylko do odświeżenia relacji biznesowych, ale przede wszystkim do weryfikacji obecnej oferty rynkowej, identyfikacji trendów i nowych potrzeb rynkowych. Liczymy na owocne spotkania – mówi Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE, Webfleet.

Podczas tegorocznych targów IAA TRANSPORTATION, Webfleet będzie obecny na dwóch stoiskach: w hali 12 na stanowisku C60 wraz z firmą Bridgestone, a w hali 25, na stanowisku E51, Webfleet będzie prezentowany przez swoich partnerów Telematik Partner GmbH, Evertz GmbH i NavComm GmbH.

IAA TRANSPORTATION to wiodące na świecie targi mobilności, transportu i logistyki. Wydarzenie stanowi ważną platformę dla branży, gdzie liderzy przemysłu prezentują innowacje techniczne i bezemisyjne rozwiązania w zakresie mobilności, które zapewniają bezpieczeństwo na drogach, wydajność transportu i zrównoważony rozwój ekologiczny. Targi odbywają się co dwa lata w Hanowerze i są organizowane dla decydentów z sektora flotowego, OEM i świata mobilności.

Więcej informacji o Webfleet na targach IAA TRANSPORTATION 2022 można znaleźć na stronie www.webfleet.com/iaa


Zobacz także

DHL Express uruchamia nowy kanał komunikacji
Popraw wydajność i obniż koszty operacyjne!
Przedsiębiorcom ciężko określić cel inwestycji w IT
Targi Taropak startują już 26 września!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ostatnie chwile na zapis na RetailShow 2022
Jak partnerstwa zbliżają Webfleet do pełnego potencjału mobilności
Trendy w branży handlowej na Retail Congress
Pokazy robotów AIUT na Warsaw Industry Week 2022

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów