2019-09-19 | Wydarzenia

Kolejny sukces polskiego kierowcy

Grzegorz “Gregory” Ostaszewski, pierwszy i jak dotąd jedyny Polak startujący w wyścigach ciężarówek, w weekend 7-8 września 2019 r. rywalizował na torze wyścigowym Charade, w trzecich eliminacjach tegorocznego sezonu francuskiej serii wyścigów ciężarówek French Truck Racing Championship. W tym sezonie zawodnika wspiera firma DKV Euro Service.

Tor Charade jest jednym z najtrudniejszych we Francji, a to ze względu na położenie na terenie górzystym – ściganie na nim wymaga dużego doświadczenia. Łącznie w ciągu weekendu w Charade odbyły się 4 wyścigi: 2 w sobotę i 2 w niedzielę.

Pechowa awaria

Pierwszego dnia podczas kwalifikacji na torze, pechowa awaria tylnego mostu zmusiła kierowcę do przerwania jazd i uniemożliwiła wywalczenie dobrego miejsca na starcie. „Mieliśmy mało czasu na wymianę tylnego mostu, by zdążyć przed pierwszym wyścigiem. Udało się – dzięki mechanikom i zaangażowaniu całego zespołu wystartowałem, z ostatniego 23 miejsca co prawda, ale ważne było by pojechać pierwszy wyścig” – relacjonuje Grzegorz. Wyścig ten Polak ukończył na 6 miejscu, a w kategorii młodzików odebrał puchar za zajęcie 2 miejsca. Sukces ten powtórzył drugiego dnia. ,,Jesteśmy pod wielkim wrażeniem determinacji Grześka i siły walki, jaka w nim drzemie. Jak widać, kolejny sukces to była tylko formalność.“ – mówi Anna Biekionis, Team Manager w firmie DKV Euro Service Polska, sponsorującej polskiego zawodnika.

Kolejny raz podium

Łącznie w ciągu weekendu zajął trzykrotnie 6 miejsce i raz 7 miejsce, oraz triumfował wśród młodych, dwukrotnie zajmując 2 miejsca. Zebrane punkty przybliżyły go do kierowcy zajmującego czwartą lokatę. „Kolejny wyścig już pod koniec września w LeMans. Lubię ten tor, rok temu stałem tam na podium, chciałbym ten sukces powtórzyć” – dodaje kierowca. Polak zajmuje aktualnie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski

Ma 27 lat i swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął startując na motocrossowym motocyklu KTM w wieku 7 lat. Od 2005 roku startował na quadach. Udział w wyścigach ciężarówek jest dla niego kolejnym szczeblem w karierze kierowcy wyczynowego. Aktualnie trzeci rok ściga się w zespole Team14, w lidze francuskiej wyścigów ciężarówek, w serii która jest rozgrywana pod egidą Francuskiej Federacji Sportów Motorowych (FFSA). Zasiada za kółkiem 5,5-tonowego pojazdu Renault Premium Racing w specyfikacji wyścigowej, napędzanego przez podrasowany silnik Renault DXi13 Racing o pojemności 12,8 l, produkcji Renault Trucks o max mocy 1200 KM.Starty Grzegorza sponsorują w tym roku m.in. Renault Trucks Polska oraz DKV Euro Service Polska.

Kalendarz 2019 Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA

18 i 19 maja: Grand Prix Camions du Castellet 

22 i 23 czerwca: Grand Prix Camions de Nogaro

07 i 08 września: Grand Prix Camions de Charade

28 i 29 września: 24 Heures Camions Le Mans

12 i 13 października: Grand Prix Camions d'Albi

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Poznaj narzędzia cyfrowej transformacji dla współczesnych przedsiębiorstw produkcyjnych
Czwarty tegoroczny numer Top Logistyk już dostępny!
Zintegrowany łańcuch wartości Rittal i Eplan na Energetab 2019
Najnowszy numer czasopisma Kaizen już dostępny!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Czeski rząd wydłuża termin na rozliczenie opłat drogowych
Rozmowa Mariuszem Derdziakiem, kierownikiem sprzedaży DKV Euro Service Polska
Bułgaria wprowadziła system opłat drogowych oparty na łączności satelitarnej
DKV ma swój udział w rozwoju elektromobilności
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA