2019-07-10 | Wydarzenia

DKV kształci dzieci

Wielu dorosłych nie zdaje sobie sprawy, jak ograniczone jest pole widzenia kierowcy ciężarówki. Dzieci wiedzą o tym jeszcze mniej. Stąd pomysł, aby na spotkaniach plenerowych z najmłodszymi zapraszać ich do kabiny auta ciężarowego, by mogły zobaczyć i posłuchać, jak należy zachowywać się przy drodze. Akcję pilotażową zainicjowali autorzy profilu FB „Widzimy się na Dżangłerze – kierowca Tyra” oraz DKV Euro Service Polska.

Kwestia bezpieczeństwa dzieci na drodze nabiera szczególnego znaczenia podczas wakacyjnych zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie poza miastami. W pierwszy weekend wakacji w Dobrzejowicach (woj. dolnośląskie) odbył się piknik dla dzieci, zorganizowany przez sołectwo gminy. Jako gość specjalny wystąpił Grzegorz „Gregory” Ostaszewski, pierwszy i jedyny polski kierowca startujący w międzynarodowych wyścigach ciężarówek, który przyjechał na piknik własnym autem ciężarowym.

 „Gregory” pokazał maluchom, jak wygląda świat z kabiny TIRa, a Mariusz Derdziak z DKV Euro Service opowiedział o zagrożeniach czyhających przy drodze. Szczególną uwagę poświęcono pokazaniu dzieciom w praktyce tzw. „martwego pola”, i tego jak bardzo różni się ono w ciężarówce w porównaniu do auta osobowego. Dzieciaki otrzymały odblaskowe kamizelki oraz kolorowanki, dotyczące bezpieczeństwa przy drodze. Forma spotkania spotkała się z dużym entuzjazmem, co stanowi dobry grunt dla kontynuacji akcji na jesieni.

Spotkanie Grześka i DKV z dzieciakami to wydarzenie w ramach Akademii Pana Byka, organizowanej przez DKV oraz Widzimy się na Dżangłerze - kierowca Tyra.

Zobacz także

Najnowszy numer czasopisma Kaizen już dostępny!
Smurfit Kappa otrzymała nagrody "Cool Vendor" i "Sustainability"
Wyróżnienie dla ID Logistics w 24. Rankingu Firm TSL
We wrześniu pierwsza edycja Forum Retail Challenge
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Myto w Niemczech a pojazdy na gaz: kto nie płaci?
Czechy zmieniają system myta. Czas się przerejestrować.
Kolejny sukces Polaka w wyścigach ciężarówek
„Gregory” Ostaszewski trzy razy na podium w tym sezonie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA