2019-06-25 | Wydarzenia

Schavemaker otwiera swoją siedzibę

Dnia 14.06.2019 w Kątach Wrocławskich odbyła się uroczystość otwarcia nowego centrum logistycznego firmy Schavemaker, które zarazem jest siedzibą firmy w Polsce. Przy okazji świętowano również 15-sto lecie działalności w Polsce. Na evencie pracownicy firmy wraz kierownictwem gościli oficjeli z regionu Dolnego Śląska oraz klientów i kontrahentów.

Oficjalnego przecięcia wstęgi przed głównym wejściem do firmy dokonali:

Pani Aleksandra Kłonowska-Drozd – w zastępstwie za Prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka

Pani Katarzyna Łapińska – Szymańska – Wiceburmistrz Kątów Wrocławskich

Pani Renata Berdowicz – Dyrektor Biura Pani Poseł na sejm VIII kadencji Aldony Młyńczak

Pan Rico Schavemaker – Prezes firm grupy Schavemaker Logistics & Transport

Podczas uroczystości goście mogli być świadkami zasadzenia drzewa przez właściciela oraz prokurentów firmy, wysłuchać oficjalnych przemówień podczas których wspominano rozwój spółki oraz regionu wrocławskiego, uczestniczyć w zwiedzaniu nowego magazynu oraz terminala kontenerowego. Chętni mogli zasiąść za sterami najnowszego modelu Scanii S450, dwusetnej ciężarówki odebranej od Scania Polska, przekazanej właścicielowi firmy tego dnia przez przedstawicieli marki Scania w Polsce.

Firma Schavemaker została założona 1967 roku w holenderskim Assendelft przez Henka Schavemaker’a. W Polsce swoją działalność zarejestrowała w 2004 roku. Był to pierwszy kraj w którym utworzono oddział poza Holandią, a głównym powodem były rozwój transportów do Polski. Kąty Wrocławskie zostały wybrane z uwagi na doskonałą lokalizację przy autostradzie A4, bliską odległość do Czech i Niemiec. Obecnie firma w Kątach Wrocławskich zatrudnia około 180 pracowników, posiada 80 pojazdów w ruchu krajowym i międzynarodowym, operuje na 2 magazynach o łącznej powierzchni 9000 m2 oraz terminalu kontenerowym o powierzchni 6,5 ha. Od tego roku oferuje połączenie intermodalne pomiędzy Kątami Wrocławskimi i portem w Moerdijk.


Zobacz także

Motoryzacja w ciągu 20 lat ulegnie dużym zmianom
Poczta Polska przestawia się na auta z napędem alternatywnym
„Gregory” Ostaszewski trzy razy na podium w tym sezonie
Wystartowała 22. edycja konkursu WIKTORIA
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA