Przejdź do artykułu
2016-01-25 | Głos z rynku

UPS angażuje się społecznie

Firma UPS przekazała grant w wysokości 45 000 dol. (ponad 150 000 zł) na rzecz Fundacji Volunteers for Sport na zakup 10 defibrylatorów, które zostaną przekazane obiektom sportowym w pięciu miastach w Polsce. Ta darowizna, przekazana za pośrednictwem realizującej działania filantropijne Fundacji UPS, pomoże zapewnić bezpieczeństwo tysiącom widzów i uczestników korzystających z obiektów, w których organizowane są zarówno wydarzenia sportowe, jak i kulturalne.
defibrylator foto
 
Równie ważnym elementem współpracy z Volunteers for Sport jest zaangażowanie wolontariuszy UPS na rzecz fundacji. Pracownicy UPS wspierają jej działalność poprzez pomoc w organizowaniu wydarzeń sportowych. Ponadto, 28 lipca, podczas odbywającego się na terenie Stadionu Narodowego pikniku sportowo-rekreacyjnego dla pracowników UPS i ich rodzin, każdy z nich mógł pokonać wybraną przez siebie odległość, która przekładała się na określoną wartość środków finansowych do przekazania fundacji przez firmę. W efekcie pracownicy mogli osobiście zaangażować się w poprawę bezpieczeństwa na obdarowanych obiektach, a wartość grantu przekazanego przez UPS osiągnęła dzięki nim ostateczną wartość 45 000 dolarów.
 
W ramach darowizny przekazanej przez UPS obiekty w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Łodzi oraz Wrocławiu otrzymają łącznie 10 defibrylatorów. Wybrany sprzęt to nowoczesne, półautomatyczne urządzenia, które praktycznie same realizują akcję reanimacyjną, przy minimum interwencji ze strony osoby obsługującej, która jest prowadzona przez cały proces, krok po kroku. Łatwość obsługi była ważnym kryterium wyboru, tak by wesprzeć osoby z małym doświadczeniem lub bez znajomości postępowania z defibrylatorem, w udzieleniu pomocy ratującej życie.
 
W Łodzi darowiznę otrzymały dwa publiczne obiekty sportowo – rekreacyjne. W imieniu UPS defibrylatory przekaże Pavel Adamovsky, Dyrektor Generalny UPS Polska. - Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla UPS i wpływa nie tylko na sposób, w jaki pracujemy na co dzień, ale także na działania na rzecz społeczności, w których funkcjonują nasi pracownicy. Z tym większą przyjemnością przekażemy grant dla Fundacji Volunteers for Sport, który jest kolejnym już wyrazem wsparcia UPS dla projektów związanych z udzielaniem pierwszej pomocy - powiedział Adamovsky. - To niesamowite uczucie, widzieć zaangażowanie wszystkich pracowników UPS. Jesteśmy dumni, że tylu naszych wolontariuszy miało swój osobisty wkład we wsparcie dla takich wspaniałych obiektów w Łodzi.

Zobacz także

Co będzie przyszłością polskiego rynku logistycznego i magazynowego?
Po rekordowej liczbie miejsc pracy utworzonych w 2015 r. Amazon kontynuuje inwestycje w Europie.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GLS pokazuje dokąd trafiają zagraniczne przesyłki
Jak zwroty w ecommerce wpływają na polską logistykę?
DHL Express ma nowego dryektora w Europie
Nietypowa akcja GLS w ramach jubileuszu firmy

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów