Przejdź do artykułu
2023-11-30 | Głos z rynku

Zielone inicjatywy cargo-partner: Coraz więcej posadzonych drzew

Międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych potwierdza swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój poprzez innowacyjne projekty, w tym wsparcie inicjatyw polegających na sadzeniu drzew. Wysiłki te mają na celu zmniejszenie śladu węglowego firmy i przyczynienie się do globalnych wysiłków w zakresie ponownego zalesiania.

Zgodnie z kompleksową strategią ESG oraz motto „we take it personally”, cargo-partner wdrożył program mający na celu walkę z wylesianiem. Oprócz posadzenia tysięcy drzew, firma znacznie ograniczyła zużycie papieru poprzez cyfryzację i modernizację wielu procesów biznesowych. Na przykład cargo-partner z Korei Południowej, ogłosiło redukcję zużycia papieru o 50% w ciągu ostatnich trzech lat, a zespół zajmujący się frachtem morskim na Węgrzech ograniczył zużycie papieru aż o 80% w ciągu zaledwie jednego roku.

– Jesteśmy dumni z tego, że posadzone przez nas drzewa przyczyniły się do poprawy stanu naszej planety. „Las cargo-partner” jest symbolem naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój oraz ciągłego poszukiwania nowych sposobów na zmniejszenie naszego śladu węglowego – powiedział Stefan Krauter, założyciel i dyrektor generalny cargo-partner.

cargo partner tree planting initiatives 02

Nowa ekologiczna wyszukiwarka

W 2021 roku firma wprowadziła dwie inicjatywy mające na celu wsparcie ogólnoświatowych działań w zakresie ponownego zalesiania. Pierwsza z nich, rozpoczęta w styczniu 2021 r. dotyczyła przejścia na zrównoważoną wyszukiwarkę Ecosia. Ta prosta, ale efektywna zmiana kieruje 80% zysków z reklam na wspieranie projektów sadzenia drzew.

Połączenie troski o klienta z ECO inicjatywą

W tym samym roku firma cargo-partner przeprowadziła kompleksowe badanie satysfakcji klientów dotyczące swoich rozwiązań online. W ramach zachęty firma zobowiązała się do posadzenia drzewa za każdą wypełnioną ankietę we współpracy z Ecologi, platformą działań klimatycznych. „Las cargo-partner” szybko rozrósł się do ponad 1000 drzew.

40-lecie z zielonym akcentem

We wrześniu 2023 r. firma cargo-partner w Austrii zorganizowała uroczystość dla klientów z okazji 40 rocznicy istnienia. Jedną z atrakcji wydarzenia był stół do ruletki, dedykowany ekologicznej sprawie. Dochód z rozgrywki zaowocował posadzeniem przez firmę Ecologi ponad 2400 drzew, co przyczyniło się do dalszego rozrostu „Lasu cargo-partner”.

Sadzonki w Ogrodzie Botanicznym w Sofii

W maju 2023 r. ponad 20 wolontariuszy z bułgarskiego zespołu cargo-partner wzięło udział w sadzeniu prawie 100 drzew i krzewów owocowych w Ogrodzie Botanicznym w Sofii, jednym z największych na Bałkanach. Działania zespołu świadczą o zaangażowaniu w kwestie środowiskowe oraz aktywnym uczestnictwie w życiu lokalnej społeczności.

Czystsze powietrze dla lepszego jutra

Aktualnie w lesie zasadzonym przez cargo-partner rośnie ponad 3500 drzew. Każde drzewo pochłania średnio co najmniej 10 kg CO₂ rocznie, oznacza to, że pomógł usunąć z powietrza 35 ton CO₂. Dzięki stałemu wprowadzaniu innowacji oraz pozycji lidera w branży logistycznej, firma cargo-partner kształtuje wyraźną ścieżkę w kierunku ekologicznej i zrównoważonej przyszłości poprzez podejmowanie wielu inicjatyw środowiskowych.

Więcej informacji: https://ecologi.com/cargo-partnergmbh


Zobacz także

Dwie prestiżowe nagrody w rękach Fresh Logistics Polska
Dematic realizuje swoje największe zamówienie
Nowości w ofercie PROFIX idealne na nocną zmianę!
DHL przygotowało się na szczyt paczkowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Grupa Raben podsumowuje postępy w realizacji zobowiązań ESG
cargo-partner rozszerza ofertę
Ekologiczne wyróżnienie dla Prologis Park Wrocław III
Program Dassault Systèmes wspiera ekologiczny startup

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów