Przejdź do artykułu
2023-11-29 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dematic uruchamia system AMR dla Radial Europe

Największe w historii zamówienie Dematic AMR poprawia wydajność wielokanałowego sprzedawcy detalicznego w magazynie w Groningen w Holandii.
Rozwiązanie Dematic jest podzielone na trzy kluczowe obszary zastosowań i obejmuje trzy typy robotów AMR: roboty typu pallet to picker, roboty AMR typu bin to picker oraz roboty typu order to rack. (Zdjęcie: Dematic) Rozwiązanie Dematic jest podzielone na trzy kluczowe obszary zastosowań i obejmuje trzy typy robotów AMR: roboty typu pallet to picker, roboty AMR typu bin to picker oraz roboty typu order to rack. (Zdjęcie: Dematic)

Dematic niedawno zakończył wdrażanie rozwiązania autonomicznego robota mobilnego (AMR) dla Radial Europe, wiodącego eksperta w zakresie realizacji zamówień ecommerce BTC i spółki zależnej bpostgroup. 299 nowo zainstalowanych robotów AMR przenosi palety i pojemniki do stacji transferowych i stacji kompletacji w centrum logistycznym w Groningen w Holandii. Dzięki rozwiązaniu Dematic firma Radial usprawniła swoje procesy magazynowe i spodziewa się znacznie większej wydajności w realizacji zamówień. Dla Dematic jest to jak dotąd największe globalne zamówienie AMR.

Dematic Radial 1

Dematic zmodernizował intralogistykę Radial Europe w zakładzie w Groningen, wyposażając go w 299 autonomicznych robotów mobilnych (AMR). (Zdjęcie: Dematic)

– Nasze zindywidualizowane, kompleksowe rozwiązanie wspiera cele Radial w zakresie poprawy wydajności, zwiększenia elastyczności i zapewnienia skalowalności w przyszłości, co z kolei doprowadzi do poprawy doświadczeń pracowników i klientów – wyjaśnia Kevin Heath, globalny dyrektor ds. robotyki w Dematic, światowym liderze w projektowaniu, instalacji i wsparciu inteligentnych zautomatyzowanych rozwiązań.

Radial wykorzystuje system AMR przede wszystkim do przetwarzania zamówień e-commerce na produkty odzieżowe. System ma trzy kluczowe obszary zastosowań wykorzystujące odpowiednio trzy typy robotów AMR:

Pallet-to-picker AMR transportują palety od wejścia do dużego magazynu. Stamtąd są one transportowane do stacji transferowych i regałów stacji kompletacji w stacjach pakowania. Ten sam proces odbywa się następnie w odwrotnej kolejności.

– Regały AMR typu Bin-to-picker obsługują składowanie palet w zautomatyzowanym magazynie wysokiego składowania i transportują je do stacji kompletacji w celu realizacji zamówień typu split-case, w tym zamówień składających się z wielu pojedynczych produktów lub wariantów artykułów. W tym celu system regałów ma pojemność około 65 000 miejsc na towary klienta.

– Urządzenia AMR do transportu zamówień na półkach obsługują transport zamówień na półkach z kilkoma poziomami, które są dostarczane do stacji pakowania.

Dematic Radial 3

Urządzenia AMR Bin-to-picker umieszczają palety w zautomatyzowanym magazynie wysokiego składowania i transportują je do stacji kompletacyjnych w celu realizacji zamówień z podzielonymi towarami. (Zdjęcie: Dematic)

Dries De Love, wiceprezes wykonawczy Radial Europe, mówi – To podwójna wygrana dla Radial. Rozwiązanie zwiększa wydajność, co przekłada się na lepsze usługi i niższe koszty dla naszych klientów. Co więcej, widzimy poprawę ergonomii i korzyści w zakresie bezpieczeństwa dla naszych pracowników, co skutkuje lepszą ogólną wydajnością.

Projekt w zakładzie Radial w Groningen stanowi kamień milowy dla Dematic. Wraz z partnerem KION, firmą Quicktron, dostarczyła innowacyjne i kompleksowe rozwiązanie AMR, a także jego wdrożenie.

– Ten znaczący kontrakt pomógł ustanowić najlepsze praktyki bezpieczeństwa dla tej innowacyjnej technologii, a także strategię obsługi klienta i dostarczania części zamiennych w regionie EMEA, nie wspominając o szablonie najlepszych w swojej klasie usług dla AMR na całym świecie – podsumowuje Heath.

Projekt zapewnił Dematic cenny wgląd w zastosowanie, projektowanie i wdrażanie systemów AMR. – Pozwoliło nam to znacznie poszerzyć naszą wiedzę specjalistyczną w zakresie stosowania, projektowania i wdrażania systemów realizacji zamówień AMR i zamierzamy nadal rozwijać tę linię biznesową na całym świecie – mówi Heath.


Zobacz także

Sorter ferag.skyfall zrewolucjonizuje branżę CEP
Ekologiczny koszt szczytu handlowego
Nowości w ofercie PROFIX idealne na nocną zmianę!
DHL eCommerce - nowa dywizja w Grupie DHL
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Eurologis Centrum Logistyczne na dłużej z Agart-Pro
DB Schenker uruchamia magazyn dla klienta w Czechach
Optymalizacja RedSteel w zakresie pakowania produktów
800 mln euro na inwestycje Panattoni

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów