Przejdź do artykułu
2023-08-29 | Głos z rynku

GLS wzmacnia flotę samochodów służbowych o „elektryki”

Nowoczesne i w pełni elektryczne samochody zasiliły flotę służbowych aut GLS Poland. Docelowo firma chce, by do 2030 roku wszystkie jej pojazdy służbowe posiadały napęd elektryczny.

Mogą przejechać do 450 km na jednym ładowaniu. Są w pełni elektryczne i posiadają nowoczesny design. 24 nowe samochody Renault Megane E-Tech Electric właśnie zasiliły służbową flotę GLS.

– To nasz kolejny krok w stronę zeroemisyjności, którą cała Grupa GLS ma ambicję osiągnąć do 2045 roku. My realizujemy to małymi krokami. Dziś zapewniamy naszym pracownikom nowe samochody elektryczne, by wkrótce wymienić całą flotę na zeroemisyjną – mówi Andrzej Wasielewski, director central operations w GLS Poland.

Z nowych „elektryków” skorzystają pracownicy działu jakości, kierownicy centrali, kierownicy oddziałów, a także specjaliści ds. sprzedaży.

Warte podkreślenia jest to, że większość użytkowników nowych samochodów sama zgłosiła chęć wymiany samochodu spalinowego na elektryczny a to świadczy o wysokim poziomie świadomości znaczenia podejścia do emisyjności, roli i wagi zrównoważonego rozwoju – mówi Andrzej Wasielewski

Flota służbowa GLS coraz bardziej „zielona”

Obecnie flota służbowa GLS składa się z blisko 180 aut segmentu C i D. Ponad 60% z nich posiada już napęd hybrydowy. Teraz dołączyły do nich nowe samochody o napędzie elektrycznym. – Systematycznie wymieniamy flotę służbową na bardziej przyjazną środowisku. Dwa lata temu włączyliśmy do niej hybrydy. Teraz zakupiliśmy 24 pojazdy elektryczne – podkreśla Andrzej Wasielewski. Jak dodaje, zmiana samochodu we flocie uzależniona jest od rocznika, a także przebiegu pojazdu.

Do roku 2030 GLS Poland chce, by wszystkie auta służbowe były tymi z napędem elektrycznym. W związku z tym firma nie tylko planuje dalszą wymianę floty na zeroemisyjną, ale także rozbudowuje sieć własnych punktów ładowania w oddziałach. Obecnie posiada ich 156.

Zwiększająca się liczba samochodów elektrycznych to dla nas wyzwanie ze względu na możliwość ich ładowania. Większość naszych lokalizacji jest wyposażonych w punkty ładowania, ale w ramach pełnienia obowiązków służbowych nie zawsze możemy z nich skorzystać. Liczymy więc na to, że liczba ogólnodostępnych punktów ładowania w Polsce zacznie się rozwijać równie szybko jak sprzedaż aut, by zaspokoić potrzeby popytu na auta elektryczne – dodaje Andrzej Wasielewski.

Ambicją całej Grupy GLS jest nie tylko elektryfikacja floty służbowej, ale także floty kurierskiej. W tym celu GLS zachęca i wspiera swoich partnerów transportowych do ciągłej wymiany samochodów na elektryczne.


Zobacz także

Konferencja TOP automotive wraca 13-15 września!
Są już plany rozbudowy oddziału GLS w Wypędach
Jak założyć i prowadzić biznes w niepewnych czasach?
Urzędy ochrony konkurencji zatwierdziły przejęcie Quehenberger przez Geis
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DHL eCommerce - nowa dywizja w Grupie DHL
Rowery cargo odpowiedzią GLS na wprowadzanie SCT
DPD przygotowało specjalną ofertę na szczyt paczkowy
GLS rozwija ideę rowerowego transportu miejskiego

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów