Przejdź do artykułu
2023-01-30 | Głos z rynku

Prologis wśród „Diamentów Forbesa 2023”

Polski oddział Prologis został wyróżniony w prestiżowym rankingu miesięcznika „Forbes” i tym samym znalazł się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. „Diamenty Forbesa” przyznawane są spółkom prywatnym, które na przestrzeni ostatnich trzech lat, osiągnęły najwyższy średni wzrost wartości. Pod uwagę wzięto przedsiębiorstwa, które złożyły sprawozdanie finansowe do KRS lub przesłały je bezpośrednio do firmy opracowującej ranking.

Już po raz piętnasty na łamach miesięcznika „Forbes” zostało opublikowane zestawienie najlepszych firm w Polsce. Wyróżnienie przyznane Prologis jest potwierdzeniem siły marki, zdolności budowania wartości biznesowej oraz świadectwem wiodącej pozycji firmy nie tylko w branży nieruchomości magazynowych, ale także w ramach szerokiego grona różnych przedsiębiorstw działających na terenie Polski.

– Fakt, że znaleźliśmy się w prestiżowym rankingu „Diamentów Miesięcznika Forbes 2023” jest dla nas nie tylko powodem do dumy. Stanowi także potwierdzenie słuszności obranej przez nas strategii rozwoju, jednocześnie będąc mobilizacją do dalszej pracy oraz stawiania sobie coraz bardziej ambitnych celów biznesowych – powiedział Paweł Sapek, Senior Vice President i szef Prologis w Europie Środkowej.

Wyniki rankingu zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2017–2021, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza i brak negatywnych zdarzeń prawnych. Wyróżnione spółki zostały podzielone według województw, w których mają swoje główne siedziby oraz kategorii poziomu przychodów: 5–50 mln złotych, 50–250 mln złotych oraz powyżej 250 mln złotych.

W ostatnich latach Prologis w Polsce odnotowywał rekordowo niski poziom pustostanów i stale rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne. W odpowiedzi na oczekiwania obecnych i potencjalnych najemców, firma zrealizowała dziesiątki inwestycji  na czele z obiektami typu BTS (build-to-suit) – oraz uruchomił nową usługę dla rozwiązań magazynowych Prologis Essentials.

Dynamiczny rozwój firmy w Polsce napędza koncentracja na potrzebach Klientów, które wykraczają poza cztery ściany i dach magazynu. Dostarczając powierzchnie logistyczne, Prologis sprawia, że obiekty i stosowane w nich rozwiązania przekładają się na realne korzyści dla biznesów najemców.

„Diament Forbesa 2023” jest dowodem zaufania klientów i ciągłego rozwoju firmy, a także potwierdzeniem, że sukces jest… Made in Prologis.


Zobacz także

LPP Logistics buduje centrum dystrybucyjne w Rumunii
Hardis Group z dużymi planami na 2023 rok
Zrównoważona flota DPD Polska obsłużyła 5+ mln paczek
Rekordowy obrót polskiego generalnego wykonawcy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

II Turniej Piłkarski Prologis o Puchar Naviki
IVECO S-Way doceniony za funkcjonalność i wygląd
Prologis z wyróżnieniem programu Great Place To Work®
Prologis kupił 23 hektary pod Warszawą

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów