Przejdź do artykułu
2023-01-27 | Głos z rynku

Hardis Group przyspiesza swój rozwój w Polsce

– Po odnotowaniu silnego wzrostu w 2022 roku, Hardis Group Polska planuje podwojenie zatrudnienia i otwarcie w Warszawie centrum rozwoju usług IT, dedykowanego opracowanemu przez siebie oprogramowaniu logistycznemu Reflex.

– Firma zamierza także rozwijać synergię z przejętą w listopadzie 2022 roku firmą Cloudity, specjalizującą się w transformacji cyfrowej i integracji rozwiązań Salesforce.

Grenoble, Warszawa, 26 stycznia 2023 – Hardis Group, francuskie przedsiębiorstwo zajmujące się doradztwem i usługami IT, integrator Salesforce i wydawca oprogramowania logistycznego, podsumowuje swoją obecność w Polsce i ogłasza swoje ambicje oraz cele na rok 2023. Od powstania spółki w 2021 roku, Hardis Group Polska odnotowuje silny wzrost, a obroty osiągnięte przez nią w 2022 roku były o 22% wyższe od wyznaczonego wcześniej celu. W 2023 roku firma spodziewa się utrzymania tej dynamiki i dalszego rozwijania działalności na rynku polskim.

– Korzystamy z dynamicznego rozwoju polskiego rynku ze względu na jego strategiczne położenie w Europie. To jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się wzmocnić pozycję Hardis Group w zakresie integracji rozwiązań Salesforce poprzez przejęcie wywodzącej się z Polski firmy Cloudity. W najbliższym czasie zamierzamy rozwijać synergie handlowe pomiędzy Hardis Group Polska a Cloudity, aby przyspieszyć nasz wzrost w Polsce – mówi Yvan Coutaz, dyrektor zarządzający Hardis Group.

Wdrożenia oprogramowania do zarządzania magazynem - Reflex WMS

Od 2021 roku Hardis Group Polska wspiera dostawcę logistycznego FM Logistic we wdrożeniu Reflex WMS dla 12 klientów w 7 lokalizacjach na terenie Polski i Czech. Firma zapewnia także wsparcie w globalnych projektach wdrożeniowych swojego oprogramowania do zarządzania magazynem dla Raja Group (specjalista BtoB w zakresie dystrybucji opakowań, materiałów eksploatacyjnych i sprzętu) w Polsce i innych krajach europejskich. W zeszłym roku, podpisała także kontrakt z LCL Logistics – polskim dostawcą usług logistycznych.

Podwojenie zatrudnienia i stworzenie centrum rozwoju IT

W związku z dynamicznym rozwojem i wynikami osiągniętymi w ubiegłym roku przez Hardis Group Polska, w 2023 roku firma planuje podwoić dotychczasową liczbę pracowników. Osiągnięcie tego celu ma być możliwe dzięki rekrutacji nowych konsultantów logistycznych i kierowników projektów do istniejących zespołów, a także utworzeniu w Polsce centrum rozwoju usług IT, które będzie odpowiedzialne za dostosowywanie oprogramowania logistycznego Reflex do potrzeb części klientów lub partnerów. W przypadku pracowników przyszłego centrum inżynieryjnego, Hardis Group Polska skupia się głównie na poszukiwaniu programistów i osób z sektora IT. Planowany jest długoterminowy plan szkoleń, w ramach którego dedykowany pracownik z grupy Hardis będzie wspierał nowo zatrudnionych i pomagał im w rozwijaniu swoich umiejętności.

– Polska znana jest z kształcenia wysoko wykwalifikowanych pracowników sektora IT, biegle posługujących się językiem angielskim, który jest niezbędny przy współpracy z naszymi klientami operującymi na rynkach międzynarodowych – tłumaczy Eric Deroide, dyrektor operacyjny w Hardis Group Polska.


Zobacz także

Czym są kary umowne w transporcie drogowym?
GXO przedłuża współpracę z wieloletnim klientem
Nowy partner największej polskiej platformy ecommerce
Artykuł edukacyjno-polemiczny Rusak Business Services
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rossmann wdraża PSIwms na Węgrzech
Optymalne rozwiązanie dla wyzwań transportowych
Już 17 kwietnia kolejny webinar firmy Sente!
Avon otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Garwolinie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów