Przejdź do artykułu
2023-01-23 | Głos z rynku

GXO rozszerza współpracę z Groupe SEB

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej ogłosił dzisiaj rozszerzenie współpracy z Groupe SEB oferując dodatkową powierzchnię magazynową umożliwiającą zrównoważony wzrost. Firma z siedzibą we Francji, jest wiodącym producentem małych urządzeń gospodarstwa domowego i naczyń kuchennych dostępnych w sprzedaży wielokanałowej w ponad 150 krajach.

– Cieszymy się z możliwości rozszerzenia naszej wieloletniej współpracy z Groupe SEB, która rozwija swoją działalność – powiedział Gavin Williams, Dyrektor Zarządzający GXO w Wielkiej Brytanii i Irlandii. – Dzięki naszemu zaangażowaniu w ciągłe doskonalenie, pomagamy Groupe SEB w zapewnianiu najlepszej jakości obsługi klientom w Wielkiej Brytanii i Irlandii dzięki naszym niestandardowym, kompleksowym rozwiązaniom w zakresie łańcucha dostaw. Z powodzeniem wdrożyliśmy autorski system zarządzania magazynem, a jeszcze w tym roku wprowadzimy dodatkowe rozwiązania z zastosowaniem automatyzacji i nowych technologii, takie jak: autonomiczne roboty mobilne (AMR), skanery i drukarki mobilne oraz przenośnik taśmowy na wysięgniku, które podniosą dokładność kompletacji i usprawnią cały proces poprzez zmniejszenia nawet o 50% konieczność przemieszania się po centrum logistycznym. Jesteśmy w pełni zaangażowani we wsparcie Groupe SEB w dalszym rozwijaniu jej działalności omnichannel.

GXO zarządza magazynem o powierzchni 220 tys. m2 zlokalizowanym w West Hallam dedykowanym Groupe SEB, gdzie odbywa się odbiór i przechowywanie towarów pochodzących z Azji i Europy. GXO zajmuje się również przetwarzaniem, kompletacją i wysyłką zamówień dla firmy, obsługując do 6,5 tys. zamówień dziennie i generując znaczne oszczędności kosztów, a także zapewniając możliwość szybkiego zwiększenia skali działalności w celu wsparcia rozwoju Groupe SEB.

GXO rozpoczęło współpracę z Groupe SEB w 2008 roku od magazynowania od 9 tys. do 12. tys. palet tygodniowo. Obecnie GXO prowadzi usługi magazynowania w pięciu lokalizacjach zapewniając maksymalny poziom zapasów wymagany przez Groupe Seb. W ciągu ostatniego roku, wysoki poziom dokładności GXO umożliwił wyeliminowanie corocznego liczenia zapasów, zmniejszając koszty zarządzania zapasami i wpływ na działalność operacyjną. GXO wsparło efektywny rozwój Groupe SEB i obecnie zapewnia obsługę logistyczną towarów z 11 poprzednich lokalizacji magazynowych w jednym miejscu.

Martine Perkins, Kierownik ds. Magazynu i Dystrybucji, Groupe SEB UK Ltd, powiedziała – Cieszymy się z przedłużenia umowy z GXO, które wspiera nas w optymalizacji i rozwoju naszej działalności poprzez wykorzystanie inteligentnej technologii i automatyzacji. GXO skupia się na osiąganiu ciągłych ulepszeń poprzez tworzenie bezproblemowych usług, oferując znaczną wydajność i doskonałe wsparcie łańcucha dostaw dla rocznego wzrostu, który przewidujemy.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

 


Zobacz także

Trust Index™ na poziomie 88% w Prologis
Rekordowy obrót polskiego generalnego wykonawcy
GLP zbudowało piąty park logistyczny w okolicach Warszawy
Webfleet nagrodzony przez Frost & Sullivan
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów