Przejdź do artykułu
2022-11-25 | Głos z rynku

Street art w Prologis Park Łódź

Prologis po raz kolejny wyszedł z niecodzienną inicjatywą. Postanowił ożywić jeden z obiektów znajdujących się na terenie Prologis Park Łódź. Na ścianach ogromnego zbiornika wodnego Alex Maksiov stworzył mural własnego projektu z wizerunkiem syreny wyłaniającej się z morskiej fali. Mural o rozmiarach 8 na 10 metrów wita wszystkich przybywających do Prologis Park Łódź.

Gdy zobaczyłem wielki zbiornik z wodą, od razu wiedziałem, że powinien się na nim znaleźć wizerunek syreny. To według mnie idealne połączenie wody, która wypełnia zbiornik i lokalizacji, w której się mieści, czyli miasta Łodzi. Syrena budzi zaskoczenie, ale i sympatię. I jest to efekt, jaki chciałem osiągnąć – mówi Alex Maksiov.

 MGP8570 Maxiow Prologis Łodz syrenka male

Alex Maksiov to uznany artysta specjalizujący się w tworzeniu grafik 3D. Na swoim koncie ma między innymi największy uliczny obraz 3D w Ukrainie o powierzchni 457 m2 i największy mural w Kijowie (16 pięter). Zdobywca wielu międzynarodowych nagród. Od czasu wybuchu wojny tworzy w Polsce pod auspicjami łódzkiej fundacji Urban Forms.

Łódzki mural to inicjatywa wpisująca się w ideę PARKlife™ wdrażaną przez Prologis we wszystkich swoich parkach logistycznych. W jej ramach realizowane są działania mające na celu stworzyć przyjazną użytkownikom przestrzeń. Stąd m.in. zlokalizowane w parkach tereny zielone, plenerowe minibiblioteki z bogatą ofertą bestsellerów i zastosowanie rozwiązań wspierających transport niskoemisyjny, takich jak stacje naprawy rowerów czy stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.


Zobacz także

Prologis ożywia miejską przestrzeń
Jak przygotować się na szczyt zakupowy?
Nowe linie drobnicowe między Polską i Niemcami
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kolejny obiekt Prologis z zielonym certyfikatem
Najważniejsze osiągnięcia i inwestycje Prologis
Najważniejsze rozwiązania magazynowe w jednym miejscu
Prologis Park Chorzów z nowym klientem

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów