Przejdź do artykułu
2022-11-24 | Głos z rynku

DB Schenker oferuje nowe linie drobnicowe

DB Schenker oferuje jeszcze więcej regularnych połączeń. Możliwość dostaw Premium w 24h. Polska na 5. pozycji wśród najważniejszych partnerów handlowych Niemiec

W październiku DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie i lider europejskiego transportu lądowego, wprowadził dwie nowe, bezpośrednie linie drobnicowe między Polską i Niemcami. Codzienne połączenie ze Szczecina do Berlina otwiera drogę dla klientów z regionu do wysyłek praktycznie na całe terytorium zachodniego sąsiada Polski. Jest to pierwsze połączenie międzynarodowe ze szczecińskiego oddziału firmy.

Z kolei, dzięki drugiej nowej linii Rzeszów-Wrocław-Norymberga, DB Schenker optymalizuje serwis dla swoich klientów z rejonów woj. dolnośląskiego i Polski południowo-wschodniej, nadających przesyłki na południe Niemiec. W sumie DB Schenker w Polsce realizuje na kierunku niemieckim 16 codziennych linii drobnicowych w eksporcie oraz 22 linie importowe.

Obydwa nowe połączenia funkcjonują w każdy dzień roboczy, od poniedziałku do piątku. Linia drobnicowa Szczecin-Berlin jest połączeniem typu „round-trip”.

– Przesyłki do Niemiec standardowo dostarczane są w ciągu dwóch dni roboczych. Linia ze Szczecina stwarza również możliwość wdrożenia indywidualnego rozwiązania dla danego klienta, dzięki czemu dostawa do Niemiec realizowana jest w następnym dniu roboczym po odbiorze od nadawcy. W przypadku przesyłek dla sektora budowlanego lub przemysłowego w grę wchodzi też dostawa bezpośrednio na miejsce inwestycji – mówi Szymon Rutowski, Dyrektor Regionu Poznań w DB Schenker.

Linia Rzeszów-Wrocław-Norymberga-Wrocław wykorzystuje natomiast możliwości sieci krajowej DB Schenker, dzięki czemu łączony jest eksport z regionów Rzeszowa i Wrocławia. Z kolei import towarów realizowany jest do Wrocławia.

Połączenia międzynarodowe odbywają się z wykorzystaniem nadwozi wymiennych typu swap body. Pozwala to na optymalizację przewozów pod kątem ekonomicznym i środowiskowym oraz podniesienie bezpieczeństwa transportu przesyłek.

– Wprowadzenie nowych rozwiązań jest kolejnym krokiem w zakresie naszego rozwoju regularnych dostaw towarów pomiędzy Polską i Niemcami. Jest to także odpowiedź na sygnały płynące od klientów, którzy traktują bezpośrednie połączenie jako jeden z kryteriów wyborudostawcy – mówi Wojciech Tomkiewicz, Head of International Linehaul & Network w DB Schenker Polska. – Dzięki pominięciu części terminali pośredniczących, redukujemy koszty przeładunków i administracji oraz zmniejszamy ryzyko uszkodzeń towarów. Dla naszych klientów oznacza to optymalizację kosztów, wzrost bezpieczeństwa przesyłek i oczekiwaną jakość serwisu – dodaje Tomkiewicz.

Niemcy głównym kierunkiem handlowym Polski

Polska zajmuje 5. Pozycję wśród najważniejszych partnerów handlowych Niemiec, za Chinami, USA, Holandią i Francją. Według danych Komisji Wschodniej Niemieckiej Gospodarki, w pierwszej połowie 2022 r. wartość wymiany handlowej pomiędzy naszymi krajami wyniosła blisko 81 mld euro. Niemiecki eksport do Polski w tym okresie to 44 mld euro (wzrost o 16% w stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku), a import – 37 mld euro (wzrost o 10% w stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku).

– DB Schenker w Polsce oferuje połączenia samochodowe do każdego z krajów Europy, działając w ramach najsilniejszej międzynarodowej sieci logistycznej pomiędzy ponad 430 terminalami. Każdego dnia z 17 terminali DB Schenker w Polsce wyjeżdżają samochody realizujące kilkaset połączeń krajowych oraz blisko 60 połączeń międzynarodowych – dodaje Szymon Rutowski.


Zobacz także

Całkowicie elektryczne modele od Renault Trucks
1 na 5 pracowników ma trudności z nauką systemów
Pesymistyczne wyniki raportu „Confidence Index 2022"
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów