Przejdź do artykułu
2022-09-25 | Głos z rynku

DHL Express ogłasza coroczną korektę cen

Wzrost stawek o 14,9 % będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023 r.

DHL Express, firma obsługująca międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze ogłosiła korektę cen, która wejdzie w życie 1 stycznia 2023 roku. W porównaniu do 2022 r. wzrost w Polsce wyniesie 14,9%.

Jak dotąd 2022 to kolejny burzliwy rok, który poprzez swoje niestabilne otoczenie rynkowe stanowi wyzwanie dla światowego handlu. Udowodniliśmy jednak, że możemy zapewnić naszym klientom na całym świecie regularne i niezawodne usługi – powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express Polska i dodał – Dzięki corocznej korekcie cen jesteśmy w stanie inwestować w naszą infrastrukturę i technologię, co sprawia, że zapewniamy klientom elastyczne, zrównoważone, światowej klasy rozwiązania. Obejmuje to nowoczesne samoloty i pojazdy, rozwój naszych obiektów operacyjnych, inwestycje w ekologiczne rozwiązania (takie jak zrównoważone paliwo lotnicze i pojazdy elektryczne), co jest niezbędne, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na międzynarodowe usługi ekspresowe.

DHL Express dokonuje corocznej korekty cen z uwzględnieniem inflacji i dynamiki kursów walut, a także kosztów administracyjnych, związanych z regulacjami prawnymi i środkami bezpieczeństwa. Warto zauważyć, że środki te są systematycznie aktualizowane przez władze krajowe i międzynarodowe, w każdym z ponad 220 krajów i terytoriów obsługiwanych przez DHL Express. Prezentowana korekta cen będzie miała zastosowanie do wszystkich klientów, w przypadku których zmianę umożliwiają zapisy w umowach.

Skorygowana zostanie także lista usług opcjonalnych i opłat dodatkowych. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://mydhl.express.dhl/pl/pl/home.html.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Dassault Systèmes wspiera rozwój zrównoważonej mobilności
GeoPost/DPDgroup zapowiedziało elektryfikację floty
3 nowe urządzenia w ofercie Koncept-L
Jusky wprowadził do oferty noże KLEVER KLEEN™
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co należy zrobić, aby branża TSL stała się bezemisyjna?
Nowe elektryki Volvo do obsługi IKEA w Zbąszynku
Pierwsze spadki stawek za fracht od 2020 roku
Standardy Prawa farmaceutycznego w logistyce

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów