Przejdź do artykułu
2022-09-22 | Głos z rynku

Dassault Systèmes świętuje Dzień Bez Samochodu

Jak co roku, Światowy Dzień Bez Samochodu obchodzony jest 22 września. Międzynarodowa kampania została oficjalnie zainaugurowana w 2000 roku, a jej celem jest zwiększenie świadomości na temat środków transportu i zachęcenie ludzi do częstszego rezygnowania z samochodu w codziennym życiu. Podczas gdy w przeszłości koncentrowano się na konwencjonalnym transporcie publicznym, obecnie na pierwszy plan wysuwają się również nowe technologie, głównie za sprawą rozwoju w kierunku mikromobilności czy elektryfikacji floty. Dassault Systèmes wspiera innowatorów za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań, aby urzeczywistnić ich wizje przyszłościowej i zrównoważonej mobilności.

Integracja alternatywnych koncepcji w zakresie mobilności

Rosnące ceny energii i negatywny wpływ transportu na środowisko spowodowały, że niezbędna okazała się refleksja w kwestii zrównoważonej mobilności – zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i w przemyśle. Poszukiwane są alternatywne i nowoczesne rozwiązania w życiu codziennym, a przemysł potrzebuje koncepcji dla lepszej logistyki oraz planowania tras. Zatem wiodącym wyzwaniem na dziś jest skuteczność, niezawodność i opłacalnośc nowych ofert transportowych oraz promowanie przełomowych innowacji. Wiele start-upów poświęciło się właśnie temu przedsięwzięciu i pracuje nad mobilnością jutra.

Przyjazna dla klimatu i wygodna podróż z ottobahn

Koncentrując się na zrównoważonym rozwoju, Dassault Systèmes wspiera różne aspekty mobilności – od bardziej wydajnego, a tym samym bardziej ekologicznego planowania tras, przez nowatorskie koncepcje lotnicze, po uzupełnienia istniejących usług transportu publicznego.

Na przykład, niemiecki start-up ottobahn za pomocą programu 3DEXPERIENCE Works for Startups oraz platformy 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes opracowuje w pełni zautomatyzowany i bezemisyjny system transportu. Założyciele ottobahn chcą tchnąć nowe życie w ruch miejski za pomocą poruszających się nad drogami gondoli – z indywidualnymi przejazdami, samodzielnie wybieranymi punktami wsiadania i wysiadania oraz rezerwacją za pośrednictwem aplikacji. ottobahn chce zaoferować społeczeństwu realistyczną, bardziej zrównoważoną alternatywę dla samochodu przy zachowaniu standardów komfortu i wysokiej elastyczności. Trasa testowa jest obecnie budowana w dzielnicy Taufkirchen w Monachium – jedynie po trzech latach od założenia firmy.

02 Pod Rendering 4 Seater Copyright ottobahn GmbH

Opracowanie prototypu przeprowadzono wyłącznie wirtualnie, wykorzystując rozwiązania oferowane przez Dassault Systèmes, a dzięki realistycznej symulacji i wizualizacji zrobiono to w sposób szybki i oszczędzający zasoby.

04 Pod Interior 3 Copyright ottobahn GmbH

Zrównoważony rozwój i ochrona klimatu jako nadrzędny cel

Przykład start-upu ottobahn pokazuje, jak szybko i efektywnie można opracować i wdrożyć alternatywne rozwiązania. Dassault Systèmes postawiło sobie za cel zastosowanie swoich zaawansowanych technologii tam, gdzie są one pilnie potrzebne: w obszarze ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju. Jest to również mocno zakorzenione w celach korporacyjnych firmy, które dążą do harmonizacji natury, ludzi i produktów.

Specjalistyczne rozwiązania Dassault Systèmes wspierają start-upy w szybkim i przyjaznym urzeczywistnianiu pomysłów. W ten sposób firma wnosi cenny wkład w redukcję emisji i zużycia surowców, torując drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości w dziedzinie mobilności.

Więcej informacji: https://www.3ds.com/de/

Dassault Systèmes w mediach społecznościowych Twitter Facebook LinkedIn YouTube Xing


Zobacz także

Obchody jubileuszu Seifert Logistics Group
Kompaktowy Terminal Kierowcy od Webfleet
Jusky wprowadził do oferty noże KLEVER KLEEN™
Druga część webinaru z doradcą podatkowym z TaxAGroup
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Branża TSL coraz chętniej sięga po nowe technologie
Okrągła rocznica założenia firmy cargo-partner
Pierwsze, kwartalne podsumowanie Dassault Systèmes
Logistyka alkoholi to więcej niż transport i magazynowanie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów