Przejdź do artykułu
2022-06-15 | Głos z rynku

Strajk dokerów w Niemczech

Pracownicy portowi z niemieckiego związku zawodowego ver.di przeprowadzili strajk ostrzegawczy we wszystkich niemieckich portach morskich w czwartek 9 czerwca. Choć strajk był krótki, trwał od 15:00 do 19:30, i towarzyszyły mu mediacje, to Centralny Związek Niemieckich Przedsiębiorstw Portów Morskich (ZDS - Zentralverband der Deutschen Seehäfen e.V.) był zaskoczony akcją dokerów. ZDS określił przeprowadzenie strajku ostrzegawczego jako wielkie nieporozumienie. Do niemieckich portów dotkniętych strajkiem należą Hamburg, Emden, Brema, Bremerhaven i Wilhelmshaven. Negocjacje płacowe z pracownikami portowymi odbywają się w czasie, gdy łańcuchy dostaw w Europie borykają się z poważnymi opóźnieniami i wąskimi gardłami w kolejowych przewozach towarowych.

Strajk pracowników portowych odbywa się w krytycznym momencie i uwydatnia presję, jakiej poddawany jest łańcuch dostaw w końcowej fazie pandemii. Według danych project44, obroty handlowe między Niemcami a USA gwałtownie spadły od czasu osiągnięcia swojego szczytu w kwietniu. Kolejne strajki dodatkowo negatywnie wpłyną na już i tak zatłoczone porty w Niemczech i innych krajach Europy – mówi Josh Brazil, VP Supply Chain Insights, project44.

wykresdokistrajk

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Protest zawodowych kierowców w Korei Południowej
Relacja Dassault Systèmes z HANNOVER MESSE 2022
Fotorelacja z konferencji technicznych w Trzebnicy
Grupa Raben wśród liderów zrównoważonego rozwoju
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Transformacja organizacyjna przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce
Branża TSL zmaga się z trudnymi czasami
Towary z Chin płyną do Europy średnio aż 94 dni
Zmiany klimatyczne zakłócają łańcuchy dostaw

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów