Przejdź do artykułu
2022-04-21 | Głos z rynku

Logicor modernizuje nieruchomość dla Inchcape Motor Polska

Logicor, wiodący właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, zakończył modernizację wielofunkcyjnego obiektu w Warszawie dla firmy Inchcape Motor Polska, członka globalnej grupy Inchcape, oferującej sprzedaż i serwis samochodów i motocykli marek premium (w tym BMW i Mini). Modernizacja tej multifunkcyjnej powierzchni pozwoli dealerowi na maksymalizację wzrostu i potencjału na polskim rynku motoryzacyjnym, umożliwiając obsługę klientów z nową jakością i kompleksowością.

Bartosz Mierzwiak, Managing Director, CEE & Northern Europe w Logicor, stwierdził – Obecnie, często jedyną szansą na rozwój potencjału firmy w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie zabudowa nie pozwala już na nowe inwestycje, jest modernizacja i adaptacja istniejącej przestrzeni. Takie zadania wymagają szczególnej kreatywności i niekonwencjonalnego podejścia podczas ich projektowania i tworzenia funkcjonalności. Obiekt dla Inchcape Motor Polska w Warszawie jest doskonałym przykładem tego, jak wykorzystujemy to podejście do tworzenia wartości dla klientów.

Nasza firma jest w fazie intensywnego rozwoju, stąd potrzeba nowej przestrzeni, dostosowanej do profilu świadczonych usług  mówi Witold Wcisło, Prezes Zarządu Inchcape Polska. – Dzięki efektywnej współpracy i wspólnej wizji z Logicor uzyskaliśmy nowoczesną siedzibę w doskonałej lokalizacji w centrum stolicy, posiadającą wszystkie potrzebne nam funkcje – magazynową, serwisową, ekspozycyjną oraz biurową. Tak zaprojektowany budynek oraz zastosowane w nim innowacyjne rozwiązania architektoniczne i technologiczne pozwolą nam na szybką i kompleksową obsługę klientów.

Jak stwierdził Paweł Tarkowski, Asset Manager w Logicor – Projekt ten wymagał od nas kreatywnego spojrzenia na samą przestrzeń i jej podział funkcjonalny, wliczając w to efektywną i zrównoważoną adaptację oświetlenia zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Przeprojektowaliśmy elewację i dodaliśmy większe przeszklenia zapewniające dużą ilość światła dziennego w strefie serwisowania aut i w strefie biur. We wnętrzu obiektu zastosowaliśmy nowoczesne oświetlenie LED wraz z pełną automatyką i pięciostopniowym poziomem regulacji natężenia. Taka maksymalizacja potencjału przestrzeni i dostosowanie jej do potrzeb klienta charakteryzuje nasze podejście w jej projektowaniu, tworzeniu oraz zarządzaniu.

Zmodernizowana przez Logicor nieruchomość na ul. Łopuszańskiej w Warszawie składa się z dwóch głównych przestrzeni – magazynowej oraz usługowej (w skład której wchodzi część serwisowa, ekspozycyjna oraz biurowa) o łącznej powierzchni prawie 6 500 m2. Podczas przebudowy budynku uwzględniono także: duży plac manewrowy, parking wewnętrzny, myjnię, cztery stacje ładowania pojazdów o mocy 22kw oraz nowoczesne systemy odpowiadające za komfort cieplny wewnątrz (wentylacja, klimatyzacja, kurtyny powietrzne przy bramach). Zaprojektowano również strefy wypoczynkowe dla klientów serwisu oraz trzy poziomy przestrzeni biurowej i konferencyjnej. Nowa siedziba Inchcape Motor Polska położona jest 10 minut od lotniska Chopina i jest doskonale skomunikowana ze ścisłym centrum miasta.


Zobacz także

Finałowe odliczanie do Webfleet Mobility Conference
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Kolejna edycja targów MODERNLOG już niebawem!
AsstrA prezentuje wyniki swojej pracy za 2021 r.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser powiększył powierzchnię magazynu w Rottenburgu
Logicor podpisał umowę najmu aż 45 tys mkw.
Leroy Merlin przedłuża współpracę z Logicor
cargo-partner kładzie nacisk na Europę Południowo-Wschodnią

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów