Przejdź do artykułu
2021-05-14 | Głos z rynku

Nowe pojazdy we flocie PKS Gdańsk-Oliwa SA.

Firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa SA rozpoczęła proces zakupu nowych pojazdów na potrzeby odnowienia własnej floty. Do końca 2021 roku będzie to 34 nowych ciągników marki Scania, modele R450 z kabinami Highline. PKS Gdańsk-Oliwa SA utrzymuje najwyższy poziom świadczenia usług transportowych dla swoich Klientów, dlatego średni wiek taboru firmy to zaledwie 2 lata.

Na wybór nowych ciągników miało wpływ kilka czynników. Poza faktem, iż Scania idealnie wpisuje się w cyfryzację procesów, którymi może pochwalić się PKS Gdańsk-Oliwa SA, najważniejsze aspekty to m.in. ekonomia i działanie proekologiczne w ramach swej działalności, czyli możliwość ograniczenia emisji spalin do atmosfery. Pierwsze ciągniki Scania pojawiły się we flocie firmy już w 1998 roku i od tego momentu są uznawane jako najbardziej ekonomiczne, dzięki czemu firma odnotowuje spadek zużycia paliwa całej floty. Pakiet „Ecolution by Scania” jest więc całkowicie spójny z kluczowymi wartościami PKS Gdańsk-Oliwa SA. Dodatkowo, kierowcy uczestniczą w specjalnych szkoleniach, w czasie pracy korzystają ze stałej opieki trenera, a jeśli uzyskują wyniki najbardziej optymalnego spalania, są premiowani.

Sami kierowcy PKS Gdańsk-Oliwa SA chwalą również wybór pojazdów marki Scania. Nowe modele R450 zawierają szereg systemów podnoszących bezpieczeństwo i komfort jazdy, a kabiny nowej generacji z serii Highline oferują kierowcom więcej miejsca i nową ergonomię. Najwyższą jakość, szybkość i pewność realizacji usług transportowych PKS Gdańsk-Oliwa SA gwarantuje swoim Klientom także dzięki technicznemu wsparciu swoich kierowców w ramach centrum Scania Assistance. Ciągniki firmy są pod opieką kontraktów usługowo-naprawczych, zatem kierowcy mogą zgłaszać ewentualne usterki w języku polskim oraz diagnozować je zdalnie – kierowcy w szybkim czasie i z pomocą wysokiej jakości serwisu Scania są w stanie naprawić usterkę i tym samym wrócić bezpiecznie na trasę przejazdu.

Do końca 2021 roku firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa SA nabędzie także 20 nowych naczep typu Mega marki Krone.

PKS Gdańsk-Oliwa SA to firma działająca na rynku TSL od 55 lat. Bogate doświadczenie pozwoliło rozwinąć działalność firmy na rynku krajowym, jak i europejskim, świadcząc kompleksowe usługi w zakresie transportu. PKS Gdańsk-Oliwa SA posiada 13 lokalizacji (w tym jedną zagraniczną), co znacząco ułatwia Klientom dostęp do oferty i świadczonych usług, a zespół ambitnych i zaangażowanych profesjonalistów dba o najwyższy poziom obsługi. Dzięki doświadczeniu i elastycznemu, spersonalizowanemu podejściu do Klienta, PKS Gdańsk-Oliwa SA może sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom w zakresie transportu, spedycji, logistyki i nie tylko.

PKS Gdańsk-Oliwa SA to pierwsze przedsiębiorstwo w branży logistycznej, które hierarchiczną strukturę zarządzania zastąpiło samoorganizacją. W PKS Gdańsk-Oliwa SA decyzje podejmowane są zespołowo, w oparciu o zaufanie, odpowiedzialność i współpracę. Taka forma organizacji nazywa się turkusową, a w tym modelu PKS Gdańsk-Oliwa SA funkcjonuje od 2017 roku. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie w działalności firmy nowych pomysłów i usprawnień oraz wykorzystywanie mocnych stron i talentów pracowników, natomiast pracownicy zyskują przestrzeń dla kreatywności, innowacyjności, samorozwoju i poczucia sensu. Innym rezultatem wprowadzenia turkusu do PKS Gdańsk-Oliwa SA jest elastyczność działania i wynikająca z niej łatwość adaptacji organizacji do zmiennego otoczenia. W organizacji PKS Gdańsk-Oliwa SA Klient jest Partnerem i to dla niego tworzona jest wartość.


Zobacz także

Coraz więcej firm wybiera elektryczne pojazdy
Prawdziwy potencjał transportu szynowego
Znana sieć sklepów z nowym partnerem
Webfleet z nowym oddziałem na Węgrzech
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Operator logistyczny umacnia pozycję na rynku beverage
IVECO otrzymało zamówienie na 200 pojazdów
Operator logistyczny otrzymuje prestiżową nagrodę
Niemieckie przedsiębiorstwo zdobywa kolejne nagrody
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA