2020-07-31 | Głos z rynku

Adamów - nowy punkt na logistycznej mapie Polski

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku i oczekiwaniom klientów, Raben Logistics Polska zaznaczyła kolejny punkt na logistycznej mapie Polski otwierając wraz z wieloletnim klientem – firmą MAKRO Cash & Carry Polska, nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. m2 zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

Firma Raben Logistics Polska w związku z rozwojem, potrzebowała większej przestrzeni do przeprowadzenia swoich operacji logistycznych. Do nowego parku przeniesione zostały procesy, które do tej pory odbywały się w podwarszawskim Błoniu. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Panattoni A2 Warsaw Park, tuż przy Autostradzie Wolności, popularnej „A dwójce”, która jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla transportu krajowego i międzynarodowego.

„Zmiana magazynu to dla nas niezbędna inwestycja z punktu widzenia biznesu. Nasze potrzeby związane z realizacją procesów logistycznych wzrosły, a możliwość przeniesienia ich do A2 Warsaw Park w Adamowie, m.in. dzięki większej efektywności składowania, z pewnością je zaspokoi. Magazyn został zbudowany pod nasze potrzeby. Dzięki temu możemy wdrożyć innowacyjne metody obsługi zleceń kluczowego klienta w tej lokalizacji, w sposób dedykowany dla niego oraz szereg nowości technicznych ułatwiających i usprawniających pracę zatrudnionych tu osób.” - mówi Jolanta Sawińska, Dyrektor Regionu, Raben Logistics Polska.

To co wyróżnia obecną lokalizację to nie tylko hala wysokiego składu (o wys.12,5 m, z czego 11,7 m to wysokość składowania), czy zaplanowany profesjonalny magazyn do składowania cieczy palnych. To także rozwiązania zastosowane wewnątrz magazynu, w tym automatyczny system sortujący stworzony dzięki efektywnej współpracy z klientem operatora – firmą Makro.

W obiekcie zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność i dokładność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników. Warto tu wspomnieć, że hale wyposażone zostały w nowoczesne zabezpieczenia p. poż., wraz z systemem tryskaczy, zgodnym ze standardami NFPA13, a we wspomnianej hali dla cieczy palnych dodatkowo znajdą się tryskacze międzyregałowe.

Transport palet wewnątrz magazynu zapewniają wózki widłowe z nowoczesnymi bateriami litowo-jonowymi, których atutem jest krótki czas uzupełniania energii oraz możliwość doładowywania akumulatorów. Podnosi to wydajność pracy oraz pozwala uzyskać lepsze zdolności przeładunkowe w magazynie. Podobnie jak stosowana w oddziale technologia Put 2 Light, czyli kompletowanie zleceń przy wykorzystywaniu wskazań świetlnych.

Zadbano także o kierowców przyjeżdzających do hali Raben. Czeka na nich 45 miejsc parkingowych dla pojazdów ciężarowych.

Wszystkie firmy zaangażowane w proces powstawania magazynu: Panattoni, Raben i Makro troszczą się także o środowisko naturalne, stąd warto tu wspomnieć o ekologicznych i pro środowiskowych rozwiązaniach na terenie obiektu. Od rozwiązań takich jak wspomniane wcześniej wózki Li-Ion, poprzez elewację budynku, w której zastosowano płyty absorbujące energię cieplną aż do zainstalowanych na zewnątrz budynku budek lęgowych dla motyli i nietoperzy.

Inwestycja w nowy magazyn była możliwa między innymi dzięki partnerskiej współpracy z wieloletnim klientem Raben - firmą MAKRO. A wdrożone tu nowoczesne rozwiązania, pozwolą na jeszcze sprawniejszą realizację zleceń.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Firma Schmalz otrzymała dwie nagrody za swoje innowacje
Batz Group wybiera strategię platformową we współpracy z Dassault Systèmes
Ekspansja litewskiej firmy trwa w najlepsze
Pandemia koronawirusa nie przeszkadza Grupie Seifert
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Fresh Logistics zainwestował w magazyny o powierzchni 16 tys. m kw.
Raben będzie prowadził dedykowany projekt dla Grupy Ahlers
Raben chwali się nową stroną www
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA