2020-07-29 | Głos z rynku

Chcesz nadać paczkę bez problemu? Skorzystaj z platformy logistycznej

Nadawanie paczek jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności, zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Pragnąc przekazać coś bliskim albo klientom znajdującym się na drugim krańcu Polski, Europy lub świata, najłatwiej jest zrobić to, korzystając z usług profesjonalistów, bez konieczności angażowania w to osób prywatnych lub samodzielnej podróży. Jak jednak dokonać takiej wysyłki bez obaw? Najlepiej skorzystać z możliwości, jakie daje platforma logistyczna.

Czym jest platforma logistyczna?

Platforma logistyczna to wirtualne miejsce, które łączy usługi różnych firm kurierskich i umożliwia klientom łatwe, szybkie i intuicyjne korzystanie z ich usług. Dzięki dostępie online do platformy administrującej paczkami, można kilkoma kliknięciami wybrać zarówno miejsce nadania, jak i odbioru paczki oraz ustalić szczegóły jej dotyczące i nadać ją w zaledwie kilka chwil.

Operator logistyczny Kurierovo został przygotowany z myślą zarówno o nowych użytkownikach, jak i osobach, które na co dzień nadają dziesiątki czy nawet setki paczek. Atutem tej platformy jest niezwykła przejrzystość działania, która sprawia, iż nawet osoby pierwszy raz wysyłające paczkę, nie będą miały z nią żadnych problemów. Bez wątpienia poczują się obsłużone tak samo dobrze, jak przy tradycyjnym okienku - a może nawet lepiej i szybciej, gdyż wszystko odbędzie się w zaciszu ich domu.

Zalety korzystania z platformy logistycznej

Największą zaletą internetowej platformy logistycznej jest jej dostępność 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nawet jeśli zdecydujesz się na przekazanie paczki w niedzielę wieczorem, możesz to zrobić, nie czekając na nadejście poniedziałku. Dzięki temu zyskujesz pełną swobodę działania i może dostosować dzień nadania do swoich preferencji i wolnego czasu.

Co więcej, dzięki automatyzacji procesu, całe nadanie paczki sprowadza się do wypełnienia prostego formularza i przygotowania jej do wysyłki. Kurier wybrany za pomocą platformy logistycznej odbierze ją z miejsca, które ty mu wyznaczysz: może to być twój dom, jeśli nie chcesz go opuszczać. Dzięki temu nie musisz już szukać punktów nadania ani czekać w kolejce do okienka, w którym zostaniesz obsłużony.

Jak więc widzisz, cały proces jest uproszczony do niezbędnego minimum czynności i tak przygotowany, abyś jak najmniej czasu i energii poświęcił na nadanie paczki. To niezwykłe ułatwienie, zwłaszcza dla osób, które są zapracowane.

Pierwsze nadanie paczki? Podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku

Kiedy już wiesz, że musisz coś wysłać i zdecydowałeś się na skorzystanie z usług platformy logistycznej, wystarczy, że wybierzesz opcję “zamów kuriera”, aby przejść do odpowiedniej sekcji. Tam wybierz kraj nadania i odbioru paczki, wybierz jej rozmiar i kształt. Jest to szczególnie istotne, jeśli twoja przesyłka ma niestandardowy charakter, wymagający na przykład ręcznego sortowania.

Następnie wybierz kuriera spośród dostępnych na liście, datę nadania oraz ewentualne usługi dodatkowe, takie jak ręczne wypisanie etykiety przez kuriera albo ubezpieczenie. Jeśli chcesz, możesz dodać szczegółowy opis przesyłki. W następnym kroku wystarczy podać dane odbiorcy i nadawcy. Po przejściu tego kroku przejdziesz do podsumowania swojego zamówienia, opłaty za nie i generowania etykiety, jeśli wybrałeś taką opcję.

Po wykonaniu tych operacji wystarczy przygotować paczkę do wysyłki, opanowując ją w bezpieczny sposób i czekać na kuriera. To wszystko!


Zobacz także

Nestlé i ECTA wzywają do zrównoważonego transportu drogowego
TIP wprowadza nową gamę usług opartych na telematyce
4Mobility kupuje do swojej floty więcej aut klasy premium
We Wrześni ruszyła produkcja elektrycznego e-Craftera
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA