Przejdź do artykułu
2020-07-03 | Głos z rynku

Magazyn dla przesyłek morskich w głębi lądu

DB Schenker, otworzył w Sosnowcu magazyn CFS (Container Freight Station), który umożliwi konsolidację i dekonsolidację kontenerów drobnicowych. Operator logistyczny uruchomił 4 linie oceaniczne z chińskich portów w Szanghaju, Ningbo, Hongkongu i Shenzhen. Przesyłki klientów po wpłynięciu do portu w Gdańsku zostaną w całości przetransportowane do Sosnowca i po rozformowaniu trafią do finalnych odbiorców.

„Podjęte działania ułatwią proces planowania dostaw do drzwi i dodatkowo obniżą ich koszt. Dystans na ostatnim odcinku zmniejszy się z ponad 600 km od polskich portów do niecałych 100 km – wyjaśnia Justyna Jaśkiewicz, Head of LCL Cluster Poland and North East Europe w DB Schenker. – Kontenery wyprawiane z największego portu na świecie ulokowanego w Szanghaju po około 37 dniach docierają do Gdańska. Po rozładunku statku w ciągu dwóch dni roboczych trafiają do magazynu konsolidacyjnego w Sosnowcu” – dodaje.

Oferowane rozwiązanie dla drobnicy kontenerowej polecane jest firmom, które w obliczu aktualnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, zmniejszyły swoje zamówienia i ich przesyłki nie wypełniają całego kontenera. „W takim przypadku klient płaci za usługę frachtu morskiego proporcjonalnie do wielkości przesyłki” – wyjaśnia Justyna Jaśkiewicz.


Zobacz także

Instytut Migal Galilee wykorzystuje aplikację od Dassault Systèmes do badań nad szczepionką
Już ponad 50 tysięcy paczek DHL Parcel odebranych i nadanych w sklepach Kaufland
8 mld euro rocznie – na tyle szacowane są straty z tytułu kradzieży ładunków
Vertical Aerospace korzysta z platformy 3DEXPERIENCE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Inwestycja operatora logistycznego jest warta 26 mln euro
Porsche Canada wybiera DB Schenker do obsługi centrum dystrybucji części
Hilti i DB Schenker współpracują blisko dekadę
Spowolnienie gospodarcze może uderzyć w branżę transportową
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA