2020-05-07 | Głos z rynku

Pierwszy z czterech różowych smoków

6 maja, równo 12 miesięcy od daty podpisania umowy, spółka Laude Smart Intermodal odebrała pierwszą z czterech zamówionych lokomotyw elektrycznych DRAGON 2. W uroczystości udział wziął prezes Laude, Marcin Witczak oraz wiceprezes NEWAG, Józef Michalik.

Umowa z dn. 6 maja 2019r. gwarantowała dostawę czterech fabrycznie nowych sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych typu DRAGON 2, w tym dwóch wyposażonych w spalinowy moduł dojazdowy. Zgodnie z ustalonym harmonogramem dostaw, zakończenie odbiorów planowane jest w III kw. 2020r. Realizacja kontraktu jest współfinansowana ze środków Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Zakup lokomotyw stanowi element szerszej strategii spółki Laude Smart Intermodal mającej na celu zoptymalizowanie transportu zarówno ładunków ciężkich, jak i standardowych, przewożonych obecnie transportem drogowym pomiędzy krajami UE i wschodnią Europą. Już dziś spółka wykonuje bezpośrednie przewozy kolejowe z Rosji do UE korzystając z własnego taboru wagonów normalnotorowych, szerokotorowych, kontenerów i własnych terminali przeładunkowych.

Głównym atutem lokomotywy DRAGON 2 jest bardzo wysoka siła pociągowa, która w połączeniu z dużą masą, efektywnym systemem antypoślizgowym oraz napędem na każdą oś, umożliwia prowadzenie ciężkich składów towarowych. Ponadto, w pojeździe zabudowane są przekształtniki oparte na węgliku krzemu (SiC), które zapewniają bezawaryjną pracę w wysokich temperaturach, zmniejszenie poziomu hałasu, ograniczenie strat energii o 50% oraz zmniejszenie rozmiarów i masy urządzeń o 60%.

Lokomotywa DRAGON 2 jest pierwszą lokomotywą we flocie Laude Smart Intermodal.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

GEFCO podsumowuje działania CSR w Polsce
Ocena biznesowa jako pierwszy krok do udanej transformacji cyfrowej
Seifert odpowiada na potrzeby branży automotive
Obsługa branży farmaceutycznej i FMCG jest obecnie szczególnie wymagająca
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kolej ma coraz większe znaczenie w europejskim transporcie
Nowy Jedwabny Szlak - wyzwania i szanse dla polskich firm
Gdyński port z lepszym dostępem do kolei
Schavemaker uruchamia bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Moerdijk
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA