2018-10-19 | Głos z rynku

Amazon szuka pracowników

Firma Amazon ogłosiła, że w okresie przedświątecznym planuje zatrudnić ponad 7 500 pracowników w swoich pięciu Centrach Logistyki E-commerce: w Bielanach Wrocławskich k. Wrocławia, Sadach k. Poznania, Kołbaskowie k. Szczecina i Sosnowcu. Dołączą oni do 14 000 obecnych pracowników firmy, wspierając ich przy realizacji świątecznych zamówień klientów. Wszyscy pracownicy sezonowi otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie oraz atrakcyjne benefity.
Amazon szuka pracowników (Żródło: Zebra)

„Przygotowania do okresu poprzedzającego Święta Bożego Narodzenia trwają u nas przez cały rok. Cieszymy się, że tylko w Polsce możemy zatrudnić ponad 7 500 pracowników, którzy pomogą nam zapewnić najwyższą jakość usług w tym wyjątkowym czasie” – powiedział Steven Harman wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie. „Nie możemy się doczekać, aby powitać ponownie tych pracowników, którzy dołączają do nas na każdy szczyt sezonu, jak i tych, którzy staną się członkami naszego zespołu po raz pierwszy”.

Pracownicy sezonowi otrzymają atrakcyjną stawkę godzinową od 17,5 zł do 18,5 zł brutto, dodatkowy bonus do 1300 zł brutto oraz premię miesięczną do 15 proc. przyznawaną za indywidualną frekwencję i produktywność zespołu. Mogą oni także liczyć na dodatkowe benefity, takie jak darmowy transport do
i z pracy, czy ciepłe, świeżo przygotowywane posiłki za 1 zł.

„Bardzo cieszymy się, że możemy utworzyć tak dużą liczbę dodatkowych miejsc pracy, i mamy nadzieję, iż wiele z tych osób zostanie z nami na stałe. Dla Amazon ważne jest, aby tworzyć szeroką i elastyczną ofertę zatrudnienia, cenioną zarówno wśród osób, które poszukają pracy na pełen etat, jak i tych, które wolą pracować w niepełnym wymiarze godzin” – powiedziała Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Rekrutacja na 7 500 stanowisk sezonowych już trwa. Osoby chcące na nie aplikować mogą uzyskać informacje wchodząc na stronę: www.pracujwamazon.pl lub korzystając z dedykowanej infolinii.

Amazon wciąż poszukuje także pracowników na stanowiska managerskie, którzy dołączą do działów HR, finansów, IT i logistyki w swoich pięciu Centrach Logistyki E-Commerce oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Śnieżka wdraża system kompletacji głosowej ibcsVoice
Otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce
Polska jako lider e-mobilności – plan na przyszłość
Dla wielu Polaków pożyczka to ostateczność
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Koronawirus spowodował odpływ ukraińskich pracowników
P3 Logistic Parks wybudował obiekt logistyczny dla Amazona
Rekordowa inwestycja Panattoni dla Amazon w Gliwicach
Amazon zwiększa inwestycje w Polsce
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA