2018-08-27 | Głos z rynku

Jungheinrich Polska rośnie

Jungheinrich zmienił lokalizację katowickiego oddziału. Od 13-go sierpnia 2018 mieści się on w Piekarach Śląskich, przy ul. Jana Frenzla 5. Obsługuje sprzedaż, a także wynajem wózków widłowych dla całego regionu południowo-wschodniej Polski z flotą 600 pojazdów na wynajem, w tym najnowocześniejszymi modelami ETV216i wykorzystującymi technologię litowo-jonową. Ofertę uzupełniają regały magazynowe, systemy logistyczne i oprogramowanie. Działalność oddziału wspiera filia w Rzeszowie.
Zmiana lokalizacji jest naturalną konsekwencją niezwykle dynamicznego rozwoju Jungheinrich w południowo-wschodniej Polsce. Firma w regionie jest obecna od początku swojej działalności, czyli od 1994 roku, w samych Katowicach od 2013 roku. O wyborze nowej lokalizacji zadecydowała analiza potwierdzająca zainteresowanie klientów wynajmem wózków widłowych oraz inwestycje przemysłowe i rozwój gospodarczy całego regionu, a zwłaszcza Aglomeracji Śląskiej, której potencjał przyciąga inwestorów.
 
W nowoczesnym obiekcie magazynowym firmy 7R SA – 7R Park Siemianowice Śląskie Jungheinrich użytkuje 740 mkw. powierzchni biurowej i prawie 2280 mkw. powierzchni magazynowej, z czego 400 mkw. stanowi w pełni wyposażony warsztat, w którym przygotowywane są wózki na wynajem. Niewątpliwym atutem nowej lokalizacji jest dogodne położenie - bliskość autostrady A1 oraz odległość zaledwie ośmiu kilometrów od centrum Katowic i siedemnastu od lotniska w Pyrzowicach.
 
W nowej lokalizacji oddziału klienci z obszaru południowo-wschodniej Polski będą mogli zakupić wózki widłowe oraz regały i systemy magazynowe, a także skorzystać z wynajmu pojazdów, których flota obejmuje obecnie 600 urządzeń. Są wśród nich również nowoczesne, niezwykle wydajne oraz ekologiczne wózki widłowe pracujące w technologii litowo-jonowej. Należy do nich m.in. model ETV216i - najnowszy pojazd z wbudowanym akumulatorem li-ion. Flota urządzeń jest elastycznie dopasowywana do potrzeb rynku i szczytów sezonowych różnych branż, a przy tym podlega systematycznej rozbudowie. Klienci Jungheinrich mogą korzystać zarówno z krótko jak i długoterminowych wynajmów – od 1 dnia do 72 miesięcy. W całym regionie firma udostępnia kontrahentom 850 wózków widłowych na wynajem.

„O otwarciu nowej lokalizacji zadecydował intensywny rozwój naszej firmy, a co za tym idzie niewystarczająca powierzchnia poprzedniego budynku. Obecnie dysponujemy przestronną strefą magazynową oraz warsztatem, który pozwolił zwiększyć liczbę stanowisk roboczych dla wózków widłowych, co znacznie wpłynęło na wydajność pracy i zwiększenie przepustowości”– podkreśla Radosław Steczko, Dyrektor Regionu Południe w Jungheinrich Polska i dodaje ,,Kolejnym krokiem jest otworzenie showroomu dla klientów, w którym będą mogli zobaczyć i przekonać się o jakości wózków JUNGSTARS, czyli wózków widłowych, które powstają na bazie używanych urządzeń Jungheinrich, kompleksowo zregenerowanych w Centrum Regeneracji Wózków Używanych w Dreźnie. W dalszej perspektywie planujemy rozwijać struktury sprzedażowe, a przede wszystkim nadal powiększać flotę wózków’’.

Jungheinrich posiada szeroką ofertę wózków widłowych na sprzedaż, jak również urządzeń w ramach usługi wynajmu, których flota w całej Polsce obejmuje blisko 4 tys. pojazdów. Wózki widłowe są dostępne w ośmiu punktach na terenie kraju – poza Piekarami Śląskimi również w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Rzeszowie, Łodzi. Bogate portfolio produktów firmy uzupełniają regały i systemy magazynowe.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Zebra naprzeciw potrzebom gospodarki „na żądanie”
Grupa ID Logistics podsumowuje 2. kwartał 2018
Ekspansja Kerry Logistic trwa w najlepsze
Nowoczesne technologie zawładną przedsiębiorstwami
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jungheinrich zmienia definicję usługi serwisu
Najnowsze elektryczne wózki od Mitsubishi
Znamy najlepszych, tegorocznych operatorów wózków
Korespondencja własna „Magazynowania i Dystrybucji” z prezentacji najnowszych urządzeń do transportu bliskiego Yale Europe
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA