2018-08-23 | Głos z rynku

Kerry Logistics inwestuje globalnie

Długofalowa strategia zakupu Kerry Logistic imponuje rozmachem i konsekwencją. Potwierdzają to kolejne zakupy na rynku, które nie tylko zwiększają ofertę firmy, ale również podnoszą jej prestiż, co ma niebagatelne znaczenie na współczesnym rynku logistycznym.
Kerry Logistics inwestuje globalnie (Żródło: Kerry Logistic)
Firma dokonała w ostatnim czasie dwóch dużych akwizycji. Każda z nich to nowe możliwości, które na współczesnym, niezwykle konkurencyjnym rynku są kluczowe. Strategiczne inwestycje to kolejny etap realizacji planu nakreślonego przez władze Kerry Logistics.
 
Pierwszą z nich było nabycie pakietu większościowego we włoskiej firmie logistycznej Saga Italia. Zatrudnia ona 150 osób specjalizujących się w zarządzaniu projektami z branży naftowej i gazowej. Oferuje także kompletny pakiet usług spedycyjnych obejmujący transport lotniczy, oceaniczny i lądowy.  Oprócz spedycji, Saga zapewnia szereg możliwości dodatkowych: od składowania, pośrednictwa celnego i realizacji zamówień wysyłkowych po inspekcje przed wysyłką, zarządzanie materiałami, ankiety i studia wykonalności.

Warto dodać, że dzięki temu przejęciu Kerry Logistics poszerzył zasięg swojego działania o Republikę Konga, Ugandę i Egipt, a także wszedł w posiadanie nowych biur w Kazachstanie, Turkmenistanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Rosji i USA. „Dzięki Saga Italia jesteśmy w stanie zapewnić platformę do realizacji projektów logistycznych na całym świecie" – stwierdził Thomas Blank, dyrektor zarządzający europejskim Kerry Logistics.

Drugą inwestycją było przejęcie firmy spedycyjnej S.A.S w Południowej Afryce. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Johannesburgu specjalizuje się w międzynarodowych projektach logistycznych realizowanych w ramach transportu lotniczego i frachtu morskiego  oraz w usługach magazynowych oraz dystrybucyjnych. „Gospodarka RPA ma kluczowe znaczenie dla całego kontynentu afrykańskiego, dlatego też cieszymy się, że możemy współuczestniczyć w jej rozwoju” – podsumował Thomas Blank.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Nowoczesne technologie zawładną przedsiębiorstwami
Maleją możliwości przewozowe i rosną ceny "diesla"
Obiekt DSV dla nowoczesnej logistyki farmaceutycznej
Zobacz, co zrobić gdy Twoje auto zostanie zdewastowane
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nieodkryty potencjał – afrykański e-commerce
Grupa ID Logistics umacnia swoją pozycję w RPA
Kerry Logistics, jeden z czołowych operatorów logistycznych o globalnym zasięgu właśnie rozpoczął działalność na terenie Polski.
DSV umacnia swoją pozycję w Afryce.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA