2017-10-19 | Głos z rynku

25 lat UPS w Polsce

UPS świętuje 25-cio lecie swojej działalności w Polsce. Odkąd firma weszła na polski rynek, znacząco rozszerzyła portfolio swoich usług.
25 lat UPS w Polsce (Żródło: UPS)
UPS rozpoczął działalność w Polsce w 1992 roku poprzez usługi firmy partnerskiej – PPS Polkurier, którą przejął w 2001 roku, a w 2005 - firmę kurierską Stolica S.A. W 2015 roku UPS dokonał przejęcia firmy Poltraf w celu umocnienia swojej pozycji w sektorze medycznym.
 
“Polska jest ważnym rynkiem dla UPS, na którym zaobserwowaliśmy w pierwszej połowie bieżącego roku wzrost eksportu na poziomie 25 proc.” - powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny UPS Polska.
 
“Pracuję w UPS od samego początku działalności firmy w kraju, dzięki czemu mogłem na bieżąco śledzić ogromne zmiany, jakie zaszły w firmie. Chciałbym podziękować naszym pracownikom, za ich zaangażowanie w świadczenie najwyższej jakości usług dla naszych klientów w kraju i na całym świecie”.
 
W 2015 roku firma UPS otworzyła warte 20 milionów dolarów hub przeładunkowy w Strykowie, a w maju bieżącego roku zainaugurowała nowe centrum w Mysłowicach. W listopadzie 2016, UPS usprawnił usługi ekspresowe, oferując wcześniejsze dostawy i późniejsze terminy odbioru dla ponad 25 000 kodów pocztowych oraz oferuje szybsze ekonomiczne przesyłki lądowe w Polsce i 27 krajach w Europie.
 
źródło: UPS
 

Zobacz także

Drukarki 3D przyszłością produkcji towarów premium
Przyszłość branży logistycznej w rękach młodych ludzi
Logistyka dla e-commerce rośnie o 20 proc. rocznie
Yusen Logistics rozszerza współpracę z AstraZeneca
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

UPS rozszerza działalność o 14 nowych krajów
UPS zwiększa ładowność między Polską a Hongkongiem
Fracht kolejowy do Azji szybszy od morskiego i tańszy od lotniczego
Rok 2018 jest dla DRABPOLU rokiem jubileuszowym
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA