Przejdź do artykułu

Magazynowanie i Dystrybucja

Magazynowanie i Dystrybucja 4/2018
<< Cofnij

Ultrakompakt

Firma Mitsubishi wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie w budowie rozwiązań do szybkiego konfekcjonowania, tworząc VELiA ES — czołowy w swojej klasie, wydajny niskopodnoszący wózek do kompletacji zamówień. W ulepszonym modelu VELiA ES zastosowano nową, supernowoczesną konstrukcję podwozia o zwiększonej wytrzymałości.

Ultrakompaktowy wózek wyposażony jest w liczne inteligentne funkcje oszczędzające czas operatora – przyczyniają się one do przyspieszenia i ułatwienia pracy oraz ogólnego wzrostu wydajności.

Oszczędność czasu. I pieniędzy

Dzięki konstrukcji, która pod względem ergonomii obsługi nie ma sobie równych na rynku, energooszczędny wózek VELiA ES umożliwia operatorom osiągnięcie maksymalnej produktywności pracy. Pomaga w tym również wyjątkowo inteligentne oprogramowanie wózka.

Rezultat jest imponujący: model VELiA ES jest o 14% wydajniejszy od najlepszego pod tym względem wózka konkurencyjnego. Specyfika pracy przy kompletacji zamówień, w której dominuje zatrzymywanie się i ruszanie, oznacza często nieefektywne wykorzystanie czasu podnoszenia. Dzięki przełomowej technologii Flying Start zastosowanej w wózku VELiA maszyna może ruszyć, gdy tylko operator użyje elementów sterowania i wejdzie na wózek. Ponadto rozwiązanie Smooth Stop zapobiega wychyłom w momencie pełnego zatrzymania wózka, co do minimum skraca czas oczekiwania między kolejnymi pobraniami towarów.

Inteligentne rozwiązania techniczne

Układ napędowy Sensitive Drive System (SDS) zastosowany w wózkach VELiA czerpie z osiągnięć sztucznej inteligencji – stwarza nowy wymiar współdziałania między wózkiem a jego operatorem. Monitorując i analizując sposób obsługi wózka, SDS jest w stanie rozpoznawać i przewidywać intencje operatora, co przekłada się na większą płynność i produktywność kompletacji zamówień.

Zaawansowane algorytmy — wsparte modelami opracowanymi na podstawie danych zebranych w warunkach rzeczywistych — ciągle i intuicyjnie dopasowują zachowanie i charakterystykę działania wózka do potrzeb operatora i bieżącego zastosowania. Praca z taką maszyną to czysta przyjemność.

Maxius — i wszystko jest pod kontrolą

Kierownica Maxius nowej generacji, stosowana obecnie wyłącznie w wózkach VELiA ES, zapewnia operatorowi łatwy dostęp do wszystkich funkcji, nawet podczas cofania. Do przycisków sygnału dźwiękowego można łatwo dosięgnąć kciukiem, a klapki do podnoszenia/opuszczania znajdują się bezpośrednio przy palcach operatora. Operator może pewnie trzymać kierownicę obiema rękami i zachowywać pełną kontrolę nad maszyną. Ergonomiczna kierownica nieprzenosząca drgań i udarów daje się ustawić pod kątem dogodnym dla operatora, by zapewnić mu optymalne podparcie i komfort nawet podczas najdłuższej zmiany roboczej.

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów