Przejdź do artykułu
2023-09-08 | W magazynie

Bezpieczny transport i magazynowanie żywności

Georg Utz to doświadczone przedsiębiorstwo oferujące szeroką gamę rozwiązań wielokrotnego użytku dla producentów żywności, do wielu zastosowań i etapów przetwarzania.

Firmy z branży spożywczej znajdą w naszej ofercie m.in., specjalne pojemniki na ryby i mięso, pojemniki do produkcji i dojrzewania serów, pojemniki termoizolacyjne, pojemniki obrotowe do układania w stosie jak również palety i wielkogabarytowe skrzyniopalety.

Slider branża spożywcza 3000x750px 1

Rozwiązania Utz są optymalnie dostosowane do spełnienia istotnych wymagań w produkcji i dystrybucji żywności. Stosując we wszystkich naszych pojemnikach wyłącznie materiały w 100% dopuszczone do kontaktu z żywnością, Utz gwarantuje najwyższą jakość i świeżość przechowywanych w nich produktów. Trwałość i szwajcarska jakość pojemników oraz palet plastikowych Utz pozwala na ich wielokrotne stosowanie w procesach Klienta, łatwe czyszczenie oraz dezynfekcję. Trwałe i ustandaryzowane produkty Utz, jak np. pojemniki E-performance do transportu mięsa pozwalają na większą automatyzację procesów, co w długim okresie gwarantuje korzyści dla środowiska, a po zakończeniu cyklu ich życia pozwala na 100% recykling produktów, tworząc istotny wkład dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Tylko producenci pojemników posiadających licencję GS1, tacy jak Utz, są upoważnieni do produkcji E Performance, pojemników do transportu mięsa, zgodnie z określoną procedurą.

Utz E Performance

 

Paleta H1 z pojemnikami E Performance produkcji Georg Utz

W ofercie grupy Utz znajdują się także pojemniki trapezowe o wymiarach 600x400x355 mm, przeznaczone do kompletacji internetowych zamówień spożywczych w magazynie oraz dystrybucji towaru do domu klienta.

Jest to rodzaj pojemnika obrotowego, który oszczędza powierzchnię magazynową. Pełny można ustawiać w stos i przewozić jeden na drugim, po wypakowaniu zawartości natomiast, wystarczy opakowanie obrócić o 180o i umieścić pojemniki jeden w drugim, a ograniczymy w ten sposób powierzchnię załadunkową nawet o 85%. Specjalizacja pojemników dla tej branży objawia się m.in. tym, że na górnej krawędzi pojemniki posiadają specjalne uchwyty, które służą do zamocowania reklamówek, lub toreb papierowych, oddzielających od siebie różny asortyment. Rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo przewożonej żywności – ochronę przed zgnieceniem, wylaniem czy uszkodzeniem artykułów spożywczych.

Utz pojemnik obrotowy

Pojemniki oszczędzające powierzchnię ułożone w stosie oraz po złożeniu, fot. Georg Utz sp. z o.o.

Aby umożliwić zarządzanie systemem dystrybucji i pełną kontrolę obiegu pojemników można je dodatkowo wyposażyć w etykiety z kodami kreskowymi. W ofercie firmy znajdują się również wózki transportowe, kompatybilne z tego typu pojemnikami.  

Czasami jednak obowiązujące w firmach niestandardowe wymagania, wewnętrzne procesy czy wręcz wymiar produktu z asortymentu determinują potrzebę wyprodukowania zupełnie nowego opakowania o niespotykanych u żadnego dostawcy wymiarach. Mimo dodatkowych kosztów, które bardzo często trzeba w takim przypadku ponieść, np. w związku z tworzeniem zupełnie nowej formy, warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie.

 

Silna konkurencja na rynku mleczarskim i wzrastające oczekiwania klientów sprzyjają opracowaniu nowych technologii i urządzeń, które obniżają koszty produkcji i zwiększają efektywność przedsiębiorstwa. W tym przypadku pomocne są również produkty grupy Utz. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest automatyzacja procesów dojrzewania sera przy użyciu palet i pojemników grupy Utz. Nowoczesne systemy robotów zapewniają dokładność i pełną kontrolę całego procesu produkcji. Podczas automatyzacji wykorzystuje się plastikowe, higieniczne pojemniki, które poprzez liczne otwory w ściankach i dnie zapewniają prawidłową wentylację w okresie dojrzewania produktów. Otwory opracowane są w taki sposób, że nie pozostawiają śladów na serze, a pojemniki można ustawiać piętrowo do wysokości aż 5 metrów, dzięki czemu przestrzeń wykorzystywana jest efektywniej, niż w przypadku wcześniej stosowanych metalowych i drewnianych stelaży.

Obraz2

Pojemnik do przechowywania i dojrzewania sera o wymiarach: 500х300х110 mm, fot. Georg Utz sp. z o.o.

Ważnym walorem rozwiązania wykorzystującego pojemniki jest możliwość automatycznego odwracania skrzynek z dojrzewającym serem w komplecie z paletami higienicznymi. W razie potrzeby pojemniki są ustawiane na palecie piętrowo i przykrywane drugą paletą, a następnie z pomocą wózka widłowego cała jednostka transportowa z dojrzewającym serem jest obracana o 180°. Dzięki temu nie ma konieczności ręcznego obracania każdego sera z osobna.

Obraz4 Obraz5

Proces dojrzewania sera w plastikowych pojemnikach i ich obsługa , fot. Georg Utz sp. z o.o.

 

Zobacz także film o specjalistycznych rozwiązaniach Utz dla branży serowej:

Czytaj więcej nt. specjalistycznych pojemników Utz dla branży spożywczej:

Utz - Znormalizowane pojemniki GS1 dla przemysłu spożywczego | Utz Holding AG (utzgroup.com)


Zobacz także

Wywiad z Andrzejem Bobińskim, Pawłem Bobińskim i Pawłem Klimczewskim z firmy Logifact-Systems
Brama magazynowa to nie jest wyłącznie zabezpieczenie otworu w ścianie budynku
Akumulatorownie wcale nie umarły: nowe technologie zmieniają ich oblicze funkcjonalne
3 powody, przez które Machine Vision jest receptą na wyzwania branży automotive
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pojemniki i tace do przenoszenia/przechowywania leków
Ekologia w centrum uwagi firmy Silny&Salamon
Dachser rozwija logistykę żywności
Żywność od lokalnych producentów na wyciągnięcie ręki

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów