Przejdź do artykułu
2021-02-18 | W magazynie

Ekologiczne opakowania zwrotne Loadhog

Loadhog Limited to wielokrotnie nagradzany producent innowacyjnych opakowań zwrotnych. Rosnąca z roku na rok świadomość ekologiczna klientów sprawia, że dostępna na rynku linia przyjaznych dla środowiska produktów do zabezpieczania palet cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem.
Ekologiczne opakowania zwrotne Loadhog (Żródło: Loadhog)
Obecnie firma pracuje nad doskonaleniem swojego 17-letniego systemu pokryw paletowych poprzez zintegrowanie go z technologiami automatyzacji. Pozwoli to potentatom handlu detalicznego i e-commerce znacznie zmniejszyć ilość odpadów, nakładu pracy i czasu spędzanego na zabezpieczaniu ładunku na palecie.

Wdrożenia z przyszłością

Sky, Unipart Logistics, Poste Italiane i ostatnio Penguin Random House – to zadowoleni użytkownicy pokryw do palet. Wzrost zainteresowania tym produktem wynika z możliwości zastąpienia nimi opakowań jednorazowego użytku, takich jak folia stretch i taśmy bandujące. Firma Loadhog odniosła niedawno znaczący sukces, zdobywając nagrodę Queen’s Award 2020 w dziedzinie handlu międzynarodowego, a także nagrodę SBA 2019. Pierwszy produkt firmy, jakim jest pokrywa do palet, został wprowadzony na rynek w 2003 r. z zamiarem zastąpienia 220 000 t folii stretch i innych materiałów eksploatacyjnych używanych w tym czasie w Wielkiej Brytanii.

SKY

W ubiegłym roku obliczono, że dzięki zastosowaniu przez klientów Loadhog pokryw do palet zostało wyeliminowanych trzy miliony palet folii stretch. Jest to odpowiednik 108 mln m folii stretch, wystarczającej do niemal trzykrotnego owinięcia ziemi.

Szyte na miarę

Od czasu wprowadzenia na rynek swojego pierwszego produktu firma Loadhog opracowała wiele innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opakowań zwrotnych. Rozszerzyła też swój zasięg na cały świat. Jej obroty wzrosły o 79% w ciągu ostatnich trzech lat, a eksport zwiększył się o 181%. Takie wyniki zostały osiągnięte dzięki wprowadzeniu na rynek różnych pojemników i urządzeń do transportu materiałów.

 

Będąc liderem globalnych działań na rzecz zmniejszenia ilości opakowań jednorazowego użytku, firma Loadhog uchroniła się przed skutkami epidemii. Funkcjonując nieprzerwanie, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby dzisiejszych konsumentów, oferuje wszechstronne rozwiązania w zakresie opakowań. Umożliwia również firmom zbudowanie pierwszej sieci dystrybucji z możliwością realizacji usług „home delivery” oraz „click and collect”. Lockdown zdecydowanie przyśpieszył rozwój sektorów e-commerce, home delivery i zautomatyzowanego magazynowania, dlatego firma Loadhog koncentruje się na projektowaniu opakowań opierających się na nowych rozwiązaniach, które zintegrowane z technologią automatyzacji zapewniają redukcję kosztów.

PENGUIN3

Odpowiedzialność i planowanie

Oczywiste jest, że w czasach pandemii i po jej przejściu przyszłość opakowań zmieni się diametralnie. Loadhog przewiduje wzrost inwestycji w opakowania zwrotne, ponieważ firmy muszą kształtować świadomość ekologiczną i bardziej niż kiedykolwiek wymagają zwrotu kosztów poniesionych na inwestycje. Rozwiązania opakowaniowe Loadhog, które są dostępne na rynku, nie tylko nadają się do ponownego użycia, ale są wytwarzane z plastiku pochodzącego z recyklingu. Ponad 60% produktów wyprodukowanych przez Loadhog w 2019 r. zostało wytworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. W planach na rok 2023 firma Loadhog ma zwiększenie tego współczynnika do ponad 70%.

Dobre praktyki

Jednym z użytkowników pokrywy paletowej Loadhog jest znane brytyjskie wydawnictwo Penguin Random House (PRH). Dzięki technologii śledzenia RFID firmie Penguin udało się zmaksymalizować potencjał tego produktu, śledząc jego zasoby podczas pracy w zamkniętej pętli, a jednocześnie zabezpieczając towary i opakowania. Projekt ten rozpoczął się dwa lata temu od spotkania zespołu PRH, podczas którego podjęto rozmowy dotyczące ustalenia działań w ramach własnej dystrybucji, w celu zminimalizowania wytwarzanych odpadów. Dzięki szerokiemu zainteresowaniu mediów redukcją opakowań jednorazowych, projekt szybko się rozwinął.

– Tym, co szczególnie spodobało nam się w pokrywie do palet, jest szybkość, z jaką mogliśmy używać produktu. Korzyści okazały się absolutnie fenomenalne. Przeciętnie owinięcie jednej palety folią stretch zajmowało nam około trzech minut, a teraz dzięki pokrywie udało się ten czas zredukować do 20 sekund. Podobnie gdy klient otrzyma pokrywę do palet i stwierdzi, że może ją zdjąć w ciągu kilku sekund bez konieczności rozcinania jednorazowego opakowania – pracownicy po prostu sztaplują pokrywy i odsyłają je do nas, a my wykorzystujemy je ponownie w operacjach – zapewnia Neil Springall, Szef Operacji w Penguin, kierujący tym projektem menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w logistyce.

W ciągu zaledwie pierwszego roku od wprowadzenia produktu PRH udało się zmniejszyć ilość plastiku jednorazowego użytku o ponad 47%, co jest doskonałym wynikiem. Firma planuje nadal zwiększać ten współczynnik i przyczyniać się do zmian na rynku, dzieląc się wnioskami podczas różnych wydarzeń branżowych.

Nowości produktowe

Następnym krokiem firmy Loadhog będzie wprowadzenie nowej linii produktów do automatyzacji, skierowanych do firm wdrażających zautomatyzowane magazynowanie. Zespół projektowy firmy, bazując na doświadczeniach i praktycznej wiedzy klientów e-retail, wdrożył rozwiązania wynikające z integracji opakowań z technologią automatyzacji. Kluczową przewagą firmy Loadhog jest działalność badawczo-rozwojowa, zgodnie z którą 25% jej obrotów musi pochodzić z produktów młodszych niż cztery lata. To motywuje zespół do kreowania, tworzenia i wdrażania innowacji. – Duże znaczenie ma, kiedy nasi klienci angażują się i napędzają proces rozwoju, współpracując z naszymi inżynierami projektowymi oraz ekspertami w dziedzinie opakowań. Otrzymane nagrody i studia przypadków pomagają nam w przekazaniu tego przesłania, a zawiązana współpraca prowadzi do chęci zainicjowania znaczących zmian oraz rzucenia wyzwania branży, by zrobiła więcej w celu ograniczenia opakowań jednorazowego użytku. To decyduje o sile projektu. Przyglądamy się, jak kształtuje się przyszłość opakowań, obserwując firmy, takie jak Sky, Unipart Logistics, Poste Italiane i Penguin, które myślą przyszłości i będą miały wpływ na innowacje w dziedzinie opakowań – mówi Shaun Khan, Dyrektor Zarządzający, Loadhog.

więcej informacji:

Loadhog

Wojciech Frontkiewicz

tel. kom. +48 512 783 827

w.frontkiewicz@loadhog.com

www.loadhog.com


Zobacz także

Wózki systemowe stanowią wstęp do automatyzacji procesów magazynowych
Antresola pozwala zorganizować dodatkową przestrzeń w magazynie
Faraone w trosce o bezpieczeństwo w magazynie wykracza poza standard
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Smurfit Kappa opracowuje substytut dla folii termokurczliwej
Ekologia decyduje o wyborze opakowań przemysłowych i magazynowych
Cel: minimalizacja odpadów niepodlegających recyklingowi
CANPACK wydaje dziesiątki milionów euro rocznie
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA