2019-07-01 | W magazynie

Trudny wybór WMS

Każdy właściciel firmy magazynowej chciałby zwiększyć zyski przy jednoczesnej poprawie wydajności magazynu. Współcześnie nie da się tego osiągnąć bez dobrego systemu do zarządzania magazynem. Co powinno mieć takie oprogramowanie i czym się kierować przy jego wyborze?

Warehouse Management System, w skrócie WMS to oprogramowanie, które wspomaga organizację wszystkich procesów magazynowych oraz kontrolę przeprowadzonych prac. Jest doskonałym narzędziem zarówno dla firm magazynowych posiadających wiele oddziałów, ale także mniejszych przedsiębiorstw logistycznych, magazynowych, produkcyjnych. SoftwareStudio w swojej ofercie posiada Program Magazynowy WMS.net.

wms 1

Jakie funkcje oprogramowania są niezbędne?

Program Magazyn WMS.net wyróżnia się intuicyjnością. Dzięki temu nowi pracownicy nie będą potrzebowali czasochłonnego szkolenia z obsługi systemu, a każda funkcjonalność będzie z łatwością wykorzystywana. Ponadto oprogramowanie oferowane przez SoftwareStudio zawiera moduły, których funkcjonalności obejmują wszystkie procesy magazynowe. Osobne oprogramowanie do każdego działu to przeżytek, utrudnia to kontrolę pracy całego magazynu i generowanie zestawień. Współcześnie najlepszym rozwiązaniem będzie system, który zapewni obsługę i nadzór nad wszystkimi operacjami, co oznacza, że prócz szerokiej gamy funkcji systemu ważne jest jego dostosowanie do indywidualnych wymagań i schematu działania firmy. WMS.net dzięki wykorzystywanym technologiom charakteryzuje się elastycznością. Pozwala to na dopasowanie systemu do wspomnianego schematu działania firmy poprzez udostępnianie odpowiednich funkcji pracownikom, zależnie od przypisanych im zadań.

Dobry system do zarządzania magazynem pozwoli na ewidencję ilościowo-wartościową oraz bezbłędną lokalizację asortymentu. Program WMS.net charakteryzuje się bieżącą aktualizacją danych, które odzwierciedlają stany magazynowe w danej chwili, zleceń od kontrahentów, którzy mogą je wysyłać dzięki dedykowanej roli programowej 24h/7 i szybkiego reagowania na aktualne postępy prac w magazynie. System umożliwia również tworzenie przejrzystych zestawień i raportów.

Niektórzy oferują więcej udogodnień

SoftwareStudio proponuje personalizację oprogramowania i możliwość pracy z systemem za pomocą przeglądarki internetowej. Firma na bieżąco bada branżę magazynową i dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania. Zlecenia przyjęć i wydań, raporty, dokumenty, lokalizowanie i inwentaryzacja - to tylko niektóre funkcjonalności oprogramowania SoftwareStudio. Programiści firmy zadbali również o to, aby oprogramowanie harmonizowało się z innymi systemami wdrożonymi w przedsiębiorstwach. Dlatego też WMS.net pozwala na szybki eksport danych do systemu ERP, a także import danych z innych systemów za pomocą plików excel lub o rozszerzeniu csv, bądź przez integracje programów umożliwiającą automatyzację działań.

Nowoczesność to również możliwość powiązania z oprogramowaniem różnych urządzeń niezbędnych w pracy magazynierów. WMS.net stworzony przez SoftwareStudio współpracuje z kolektorami radiowymi, czytnikami kodów kreskowych oraz kodów QR.

wms 2

Moc nowoczesności - aplikacje WEB

Najlepsi producenci oprogramowania dla firm magazynowych, logistycznych, produkcyjnych i handlowych, tworzą aplikacje, które są obsługiwane poprzez przeglądarkę internetową. Pozwala to jeszcze skuteczniej zarządzać przedsiębiorstwem. Brak konieczności instalowania oprogramowania na konkretnych urządzeniach sprawia, że nie ma znaczenia to, jaki sprzęt będzie użytkowany. Wystarczy laptop, tablet, komputer, czy nawet telefon komórkowy. WMS może działać także współpracując z aplikacją na system Android. Wykorzystanie terminali/kolektorów radiowych z pozwala na przyspieszenie czynności magazynowych oraz zmniejszenie błędów. Wszystkie edytowane dane mogą być bezpiecznie przechowywane w prywatnej chmurze SoftwareStudio lub na serwerze firmy.

Zachęcamy do zapoznania się z DEMO programu magazynowego udostępnianego przez SoftwareStudio na stronie demo.softwarestudio.com.pl


Zobacz także

Narzędzie, które wspiera kontrole, inspekcje, przeglądy i audyt
Bezpieczeństwo hal namiotowych, a uregulowania prawne*
Nobels BV, polega na modułowej koncepcji automatyzacji firmy Remmert
Innowacje produktowe dla szybkiej i bezbłędnej kompletacji zamówień
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio na urządzenia z systemem Android
Przemysł 4.0 wymusi na systemach magazynowych dostosowanie się do panujących standardów
Przyjęcia oraz wydania w Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio
Funkcjonalności w Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA