Przejdź do artykułu
2019-07-11 | Łańcuch dostaw

Potrzeba niezawodności

Rozwój nowych technologii i nieograniczony przepływ informacji istotnie kształtują współczesną logistykę. Znaczący wpływ na oczekiwania klientów wobec operatorów logistycznych miał również dynamiczny rozwój sprzedaży online. E-commerce na stałe zagościł w naszym codziennym życiu i niejako podniósł standardy w wielu innych obszarach logistyki B2B. Klienci niejednokrotnie decydują się na zmianę modelu dystrybucji do finalnego odbiorcy wybierając przesyłki drobnicowe.

Elastyczność dostaw , czas realizacji i możliwość śledzenia przesyłki na każdym jej etapie to już standard. Zmieniły się też oczekiwania wobec samej dostawy, która często wiąże się z usługami dodatkowymi takimi jak wniesienie, wypakowanie czy montaż. Współczesne łańcuchy dostaw opierają się na niezawodnym i zoptymalizowanym transporcie, a także na zarządzaniu informacją o przesyłce i natychmiastowym reagowaniu na zmiany.

Własna sieć drobnicowa o Europejskim zasięgu

Dzięki własnej, międzynarodowej sieci transportowej oraz współpracy z lokalnymi partnerami i wypracowanym procedurom kierujemy ruchem towarów w kilkunastu krajach Europy. Największa wymiana gospodarcza Polski odbywa się z krajami Europy Zachodniej oraz Południowej. Podobnie kształtują się strumienie wolumenów w sieci Rhenus. W zależności od projektu i rodzaju towaru zapewniamy bezpośrednie liniowe połączenia transportowe lub wykorzystujemy europejskie huby przeładunkowe oferując transport przesyłek drobnicowych z/do Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Danii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Dostosowane rozwiązania

Rhenus od lat współpracuje z firmami z szeroko rozumianej branży produkcyjnej w tym m.in. chemicznej, budowlanej i motoryzacyjnej. Dzięki zaawansowanym narzędziom IT oraz rozległej sieci dystrybucyjnej realizujemy przesyłki drobnicowe, częściowe i całopojazdowe w Polce i Europie. Rhenus optymalizuje łańcuchy dostaw pod kątem organizacyjnym i kosztowym, obniża ryzyko przejmując odpowiedzialność za przesyłki na każdym etapie przewozu, skraca proces realizacji usługi i dopasowuje rozwiązania odpowiadające aktualnym potrzebom klientów. Produkty z jakimi pracuje firma to towary na paletach i w opakowaniach Big Bag oraz substancje płynne przechowywane w pojemnika DPPL, beczkach, kanistrach i hobokach. Klientami firmy są dostawcy komponentów na linie produkcyjne, producenci, a także dystrybutorzy wyrobów gotowych. Międzynarodowy serwis drobnicowy umożliwia realizację przesyłek w trzech modelach dostawy a także z uwzględnieniem szeregu usług dodatkowych.

Niezawodny serwis

Rhenus Logistics oferuje klientom regularne połączenia drobnicowe w imporcie oraz w eksporcie na terenie całej Europy. Kilka tysięcy linii drobnicowych na terenie Europy pozwala nam obsłużyć cały obszar gospodarczy kontynentu w dokładnie określonym czasie. W eksporcie i imporcie z/do Polski, codziennie wyjeżdżają linie drobnicowe do centralnych platform przeładunkowych, a następnie do krajów docelowych odbiorców przesyłek. Kilka razy w tygodniu wysyłane są również dodatkowe bezpośrednie linie drobnicowe do oddziałów w poszczególnych krajach. Towary dostarczamy nie tylko w regiony stolic europejskich, ale również dzięki lokalnym sieciom transportowych, do mniejszych miejscowości w różnych regionach geograficznych. Każda przesyłka jest kompleksowo monitorowana w trakcie całego łańcuch dostaw. Rhenus gwarantuje szeroki wachlarz usług transportowych - od przesyłki paletowej na terenie danego kraju, przez złożoną dystrybucję i projekty konsolidacyjne w drobnicy międzynarodowej.

Ewa Stypulska Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Logistyki Frachtowej Rhenus Logistics S.A.


Zobacz także

Przemysł 4.0 – kierunek dobry, tempo wolne
Aplikacja, która pomaga tworzyć dynamiczne analizy
Do Portugalii – na wakacje, czy z ładunkiem?
Schavemaker uruchamia bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Moerdijk
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Visilion łączy się z platformą FourKites
Ligentia Group finalizuje transakcję przejęcia VGL
Transformacja organizacyjna przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce
Branża TSL zmaga się z trudnymi czasami

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów