2019-05-28 | Łańcuch dostaw

Qlik sens – innowacyjna aplikacja analityczna dla menadżerów

Analiza rozbudowanych tabeli zawierających tysiące danych jest niezwykle żmudna i czasochłonna. Ponadto prezentowane w raportach dane są zazwyczaj mało czytelne, co dodatkowo utrudnia wyciągnięcie wniosków, a w konsekwencji podjęcie konkretnych decyzji biznesowych. Dlatego warto wybrać metodę przetwarzania danych dostosowaną do potrzeb danego przedsiębiorstwa – dynamiczną i dokładną. Takie możliwości zapewniają nowoczesne narzędzia Business Intellignece – aplikacje Qlikview i Qlik sens.

Aplikacja do tworzenia dynamicznych analiz

Qlik sens to kolejna innowacyjna aplikacja umożliwiająca pracę z danymi danych. Pozwala na opracowywanie dynamicznych i elastycznych analiz nieograniczonych zbiorów danych. Warto uwzględnić fakt, że jakość i wydajność przeprowadzonych analiz jest niezależna od ilości i wielkości wykorzystanych danych źródłowych. Zarówno pobieranie, jak i gromadzenie danych z różnych źródeł pozwalają tworzyć jeden spójny model. Przetworzone dane zawierają kluczowe dla firmy informacje. Wynik końcowej analizy wyświetla się w postaci wykresów lub diagramów wyświetlanych w dashboardach menedżerskich. Aplikacja ta umożliwia również naniesienie danych na mapy. Dzięki temu prowadzone prezentacje są znacznie bardziej atrakcyjne, a wyniki są prezentowane w sposób przystępny dla wszystkich. Ma szczególne znaczenie podczas ważnych spotkań biznesowych w kręgach osób decyzyjnych w firmie.

Atrakcyjna prezentacja wizualizacji danych

Zaawansowana wizualizacja danych oszczędza czas i ułatwia dokonywanie złożonych analiz. Dzięki różnorodnym sposobom wizualizacji danych, przedstawionych w postaci grafik i wykresów, można dokładnie zobaczyć w jaki sposób  kształtuje się dany wskaźnik oraz ocenić czynniki wywierające decydujący wpływ na jego zmianę. Dzięki takim możliwościom aplikacja Qlik sense stanowi elastyczne i niezwykle użyteczne narzędzie w rękach menadżerów. Pozwala także na dokonanie szybkiej oceny bieżących wyników sprzedaży oraz innych istotnych danych.

Korzyści wynikające z zaawansowanej wizualizacji danych

Wizualizacja danych przynosi użytkownikom aplikacji wiele korzyści. Wyświetlane grafiki i wykresy w czytelny sposób prezentują informacje wskazując jak kształtują się poszczególne wskaźniki. Taki sposób prezentacji pokazują także czynniki, które mają istotny wpływ na zmiany wartości wskaźnika. Dzięki temu osoby decyzyjne w firmie uzyskują pełne informacje z różnych działów firmy, mogą łączyć wzajemnie ze sobą powiązane dane i porównywać kluczowe wskaźniki. Taki sposób podejścia do danych znacznie ułatwia i przyśpiesza każdy proces decyzyjny w przedsiębiorstwie.

Gwarancja efektywne pracy zdalnej

Aplikacja Qlik Sense gwarantuje tą samą jakość każdej analizy niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Możemy korzystać z niej pracując na laptopie w biurze, jak również wyświetlić pełen raport czy wizualizację na nowoczesnych urządzeniach mobilnych. Dzięki temu analitycy mogą przeprowadzać nawet bardzo zaawansowane analizy z ogromną ilością danych w dowolnym miejscu równie wydajnie i rzetelnie, jak w biurze.


Zobacz także

Do Portugalii – na wakacje, czy z ładunkiem?
Schavemaker uruchamia bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Moerdijk
Operator logistyczny 4 PL jako partner strategiczny dla firmy produkcyjnej
Efektywniejsza współpraca z przewoźnikami
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA