2018-05-17 | Łańcuch dostaw

5 argumentów za e-podpisem

Podpisywanie umów to coś, czego nie uniknie żadna firma ani żaden przedsiębiorca. Tym bardziej warto się zastanowić nad usprawnieniem tego procesu. Zrób to poprzez zmianę tradycyjnego podpisu na e-podpis na tablecie.

Kiedy jesteśmy do czegoś przyzwyczajeni bardzo trudno jest nam przestawić się na coś innego. Trudno jest podjąć decyzję o zmianie i wyjść z tzw. strefy komfortu. Być może mówienie o strefie komfortu w kontekście podpisu wydaje się czymś dziwnym, ale patrząc na polskich przedsiębiorców jest jak najbardziej uzasadnione. Dlatego dziś wspólnie z firmą Infinite, dostawcą innowacyjnej technologii e-Podpisywanie dokumentów na tablecie przygotowaliśmy porównanie, które pomoże zmienić ten nieco skostniały punkt widzenia. Biorąc pod uwagę różne kryteria zestawiliśmy ze sobą e-podpis na tablecie z podpisem tradycyjnym na papierze:

1. Trwałość

Wiele osób sądzi, że to co jest na papierze jest trwałe i “na zawsze”. A co jeśli zginie? Zamoczy się, podrze, wyblaknie? Razem z nim zginie nasz podpis. Papier nie jest najtrwalszym nośnikiem informacji. Inaczej to wygląda w przypadku e-podpisu dokumentów. Przechowywany jest on w e-Archiwum oraz wysyłany jest na skrzynkę mailową klienta. Nie ma możliwości, aby zginął.

2. Przechowywanie

Segregatory, teczki, zakurzone półki uginające się pod ciężarem dokumentów - ten widok zna chyba każdy właściciel firmy. I nic dziwnego, umowy i dokumenty z tradycyjnym podpisem trzeba jakoś przechowywać. A co kiedy się nie mieszczą? Kupujemy nowy segregator! Nie mówiąc już o szukaniu dokumentu, który nas w danej chwili interesuje… W przypadku e-Archiwum wszystko mamy w chmurze. Wystarczy wpisać czego szukamy i gotowe.

3. Podpis nie do podrobienia

Czy rzeczywiście możemy tak określić podpis tradycyjny? Fałszowanie dokumentów lub odrywanie podpisów zdarza się nie tylko w filmach, ale również w prawdziwym życiu firm. Z e-podpisywaniem dokumentów taka sytuacja nie ma miejsca. Tablet z warstwą biometryczną, na której składamy podpis rejestruje siłę nacisku, czas, współrzędne… . Wartości indywidualne dla każdego człowieka. Dodatkowo e-podpisywanie opiera się na oprogramowaniu Sygnatus, dzięki któremu nie ma możliwości podrobienia ani dokumentu ani podpisu.

4. Zgodność z prawem

Wiele osób sądzi, że e-Podpisywanie dokumentów jest nielegalne. Tymczasem jest tak samo zgodne z prawem jak podpis tradycyjny. Według polskiego prawa niektóre rodzaje umów wymagają podpisu odręcznego, ale nadal nie ma potrzeby ich drukowania. Mogą być sygnowane na urządzeniu mobilnym z warstwą biometryczną, na którym zainstalowane jest odpowiednie oprogramowanie.

5. Środowisko naturalne

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Gallupa, aż 94% konsumentów deklaruje, że woli korzystać z usług firm, które dbają o środowisko. Nie da się zaprzeczyć, że dokumenty, które drukujemy na papierze, ekologiczne nie są. Wydruki na pojedynczych stronach, kopiowanie, kartki na których rozmazał się tusz albo na których klient napisał złą datę... Każdego dnia drukuje się setki stron, które bardzo często trafiają do śmieci zaraz po wydrukowaniu. W przypadku tradycyjnego podpisu nie ma innej opcji, niż złożenie go na kartce. Tymczasem e-Podpisywanie dokumentów niweluje potrzebę drukowania, zachowując wszystko co potrzebne i ważne w pamięci tabletu.

Wniosek? e-Podpisywanie dokumentów na tablecie (https://infinite.pl/oferta/e-podpisywanie.html) ma o wiele więcej korzyści niż tradycyjny podpis na papierze. Jednocześnie może ułatwić pracę w bardzo wielu obszarów firmy. Wykorzystaj to!

Zobacz także

Jaką przewagę daje firmie transportowej aplikacja TMS?
Kadra narodowa i sprzedaż e-commerce? To da się pogodzić!
Obsługa branży chemicznej wymaga specjalizacji operatora logistycznego
Jakie korzyści z wdrożenia ERP zyskują właściciele firm?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA