Przejdź do artykułu
2023-09-20 | Z ładunkiem w drodze

DB SCHENKER usprawnia usługę eksportu LCL

Operator wprowadza rozwiązania oparte o globalną, zintegrowaną sieć transportową. Szybsza opcja routingu dla eksportu LCL dla 10 destynacji. Czas tranzytu krótszy nawet o 17 dni.

DB SCHENKER wprowadza szybszą opcję routingu dla eksportu LCL dla przesyłek do 4 ton. Operator stworzył optymalne rozwiązania oparte o globalną, zintegrowaną sieć transportową i fracht oceaniczny. Dzięki alternatywnym trasom do regionu Azji i Pacyfiku czas dostawy może zostać skrócony nawet o 17 dni. Rozwiązanie jest dostępne dla klientów z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.

Szybsza opcja routingu dla eksportu przesyłek drobnicowych dostępna jest z dwóch europejskich hubów: portu w Mediolanie i Rotterdamie. Pierwszy z nich obsługuje sześć destynacji w ofercie operatora: Bangkok (TH), Hong Kong (HK), Jakarta (ID), Haiphong(VN), Melbourne (AU) i Sydney (AU). Z kolei z Rotterdamu przesyłki obsługiwane będą na czterech kierunkach: Port Kelang (MY), Laem Chabang (TH), Cat Lai (VN) i Xingang (CN).

– Oferujemy klientom unikalne rozwiązanie transportowe, które zwiększa ich przewagę konkurencyjną w regionie Azji i Pacyfiku. Wykorzystujemy atuty naszej silnej, globalnej sieci transportu lądowego i oceanicznego. Dzięki opracowaniu alternatywnych tras skracamy czas realizacji dostaw, ale to klienci sami mogą decydować, czy chcą korzystać z opcji standardowej czy szybkiej – mówi Justyna Jaśkiewicz, Head of LCL Cluster North East Europe w DB SCHENKER. – Redukcja zapasów i przestrzeni magazynowej, szybsze fakturowanie – to kolejne mocne strony tego rozwiązania – dodaje Justyna Jaśkiewicz.

Proponowane przez DB SCHENKER rozwiązanie jest doskonałą ekonomicznie alternatywą dla klientów, którzy nie chcą korzystać z szybkiego transportu lotniczego, a tradycyjne połączenie oceaniczne uniemożliwia im sprawne dotarcie na rynki zbytu w regionie Azji i Pacyfiku. Szybsza opcja routingu to także redukcja kosztów składowania w magazynach klientów. Dzięki LCL producenci i eksporterzy mogą częściej i szybciej wysyłać wytworzone towary. To jeden z przykładów działań, za pomocą których operator wspiera swoich klientów w optymalizacji procesów w łańcuchu dostaw.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Prologis Park Chorzów z nowym klientem
Dassault Systèmes zaprezentuje strategie innowacji

Rozwiń swoją firmę w branży transportu, spedycji i logistyki. Poznaj MTTSL w Ptak Warsaw Expo

MTTSL Expo to jedno z wiodących wydarzeń organizowanych w Ptak Warsaw Expo. To cieszące się wysokim prestiżem międzynarodowe targi transportu, spedycji i logistyki, honorujące ten sektor i otwierające go na nowe możliwości networkingu. Piąta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2024 roku.

Transport jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki w Polsce. Choć odgrywa on kluczową rolę ekonomiczną, nie jest odporny na kryzysy. Inflacja, pandemiczna stagnacja, zamknięcie niektórych rynków, wzrost cen energii i wynagrodzenia przekładają się na sytuację przedsiębiorców. Wpływ sektora na gospodarczą codzienność jest nie do przecenienia, dlatego też warto go chronić i rozmawiać o jego dalszym rozwoju. Platformą do tego jest MTTSL Expo, czyli jedne z najważniejszych w Europie targów transportu, spedycji i logistyki.

MTTSL Expo w liczbach

MTTSL Expo od lat kojarzone jest z jakością i dużym zaufaniem płynącym od odwiedzających i wystawców. Związane jest to ze stopniową budową marki i stawieniem na najlepsze dla branży rozwiązania. Potwierdzeniem skuteczności wydarzenia jest między innymi jego renoma międzynarodowa. Co roku przyciąga ono wystawców z wielu krajów, co daje możliwość otworzenia się na nowe rynki i poznania zagranicznych innowacji.

Czwartą edycję MTTSL odwiedzili uczestnicy z aż ośmiu państw Europy - między innymi z Włoch, Niemiec, Słowacji czy Ukrainy. To najlepszy dowód na to, że te targi to wyjątkowa okazja do zbudowania swojej marki i rozwinięcia jej w krajach, w których jeszcze jej nie było.

Kongres Branży Transportu, Spedycji i Logistyki na MTTSL Expo

Nieodzownym elementem MTTSL Expo jest Kongres Branży Transportu, Spedycji i Logistyki. Podczas niego eksperci i praktycy podzielą się swoimi przemyśleniami na temat rozwoju i odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania odnoszące się do sektora.

Jakie kwestie konkretnie będą poruszane? Prelegenci skupią się na najnowszych trendach i innowacjach w branży transportu, spedycji i logistyki. Przedstawią również rozwiązania digitalizacyjne i automatyzacyjne sektora. Nie zabraknie wykładów w dziedzinach nowych technologii w produkcji i procesach logistycznych, jak i rozmów na temat wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Eksperci poruszą także kwestie inwestycji i finansowania w sektorze branżowym, jak również zarządzania produktem.

Dlaczego jeszcze warto wziąć udział w MTTSL Expo?

Warto wziąć udział w wydarzeniu, by zwiększyć kompetencje indywidualne i postawić kolejny krok na drodze do zwiększenia konkurencyjności. Kongres Branży Transportu, Spedycji i Logistyki w połączeniu z naciskiem MTTSL Expo postawionym na networking, integrację przedsiębiorców, otwieranie ich na nowe możliwości inwestycyjne i rozwojowe na zagranicznych rynkach przekłada się na to, że udział w wydarzeniu jest jedną z najlepszych biznesowych decyzji, która można podjąć.

Zarejestruj się: https://mttsl.pl/rejestracja/

Zostań wystawcą: https://mttsl.pl/zostan-wystawca/

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

cargo-partner uruchamia usługę LCL dla towarów niebezpiecznych
Transport intermodalny nie opiera się wojnie
Spedycji morskiej najmniej przeszkadzają wysokie fale na morzu
Transport z wykorzystaniem biopaliw

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów