Przejdź do artykułu
2023-03-10 | Z ładunkiem w drodze

Nowa oceaniczna linia drobnicowa DB Schenker

Nowe połączenie drobnicowe z portu Chittagong do Gdańska odpowiedzią na potrzeby klientów głównie z branży fashion.

Na początku 2023 roku DB Schenker uruchomił nowe połączenie oceaniczne z portu w Chittagong w Bangladeszu do Gdańska. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów głównie z branży fashion, którzy importują towary z krajów takich jak Bangladesz, Indie czy Pakistan.

Operator logistyczny posiada w swojej sieci oddziały w Bangladeszu, co ułatwia współpracę pomiędzy rynkami a dla klientów oznacza odpowiednią jakość, bieżącą informację i bezpieczny przepływ towarów. Obecnie firma dysponuje dwoma biurami: w Chittagong i stolicy kraju, mieście Dhaka, oraz pięcioma magazynami o łącznej powierzchni ponad 26 tys. m2. Statki wypływają z portu w Chittagong co tydzień. Transport towarów do Polski zajmuje ok. 40 dni.

– Kraje Dalekiego Wschodu odgrywają dużą rolę w światowym przemyśle, w tym w branży odzieżowej. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, uruchomiliśmy więc nowe połączenie z Bangladeszu. Gwarantujemy bezpieczny i terminowy transport przesyłek do portu w Polsce. Zajmiemy się też transportem lądowym w głąb kraju lub w dalszą drogę na inne europejskie rynki – mówi Justyna Jaśkiewicz, Head of LCL Cluster North East Europe w DB Schenker. – Warto podkreślić, że klienci korzystający z tego połączenia mają możliwość obniżenia swojego śladu węglowego. Oferujemy ekologiczny fracht oceaniczny oparty na biopaliwie – dodaje Justyna Jaśkiewicz.

Klienci współpracujący z operatorem logistycznym, poza podstawowymi usługami rozładunku i załadunku kontenerów oraz formowania towaru na paletach i krótkookresowego składowania, mają również możliwość skorzystania z bogatej oferty usług VAS (Value Added Services). W ich skład wchodzi m.in. ważenie towarów, odprawa celna eksportowa czy dostarczanie odzieży na wieszakach.

Biopaliwo we frachcie oceanicznym DB Schenker

Na początku roku firma podpisała porozumienie z największą na świecie linią kontenerową, które dotyczy wykorzystania biopaliwa dla wszystkich własnych skonsolidowanych ładunków, LCL, FCL i kontenerów chłodniczych. Klienci DB Schenker mogą teraz rezerwować regularny transport oceaniczny „zero netto” i otrzymać roczny certyfikat redukcji emisji dla swojego śladu węglowego.

DB Schenker świadczy rozwiązania transportu morskiego dla ponad 700 tys. klientów w 130 krajach. Dziennie ponad 5,5 tys. kontenerów jest transportowanych pomiędzy portami na całym świecie, co czyni firmę liderem we frachcie oceanicznym.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Hardis Group prezentuje Reflex Visibility
Edycja VI Logistycznych Wywiadów już dostępna!
Komentarz ekspertek Quick Service Logistics Polska
2023 r. dla magazynów może być droższy niż 2022
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker zwiększa ilość połączeń z Niemcami
Zespoły Project Cargo rozwiązaniem "szytym na miarę"
DB Schenker uruchamia magazyn dla klienta w Czechach
Certufikat BREEAM In-use dla DB Schenker w Olsztynie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów