Przejdź do artykułu
2023-01-31 | Z ładunkiem w drodze

Kuehne+Nagel i Lenovo ograniczają ślad węglowy

Lenovo łączy siły z Kuehne+Nagel, aby wesprzeć przedsiębiorstwa w ich zobowiązaniach do redukcji wpływu na środowisko. Klienci Lenovo mogą teraz wysyłać sprzęt i urządzenia IT z wykorzystaniem zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). To pierwsza w swoim rodzaju usługa logistyczna w branży technologicznej.

Obecnie SAF jest najskuteczniejszym sposobem ograniczania wpływu transportu lotniczego na środowisko. Decydując się na zrównoważone paliwo lotnicze, Kuehne+Nagel dostarczy Lenovo i ich klientom certyfikat redukcji emisji, wskazujący ilość wykorzystanych litrów SAF na zakupione urządzenie dla każdego szlaku handlowego i przewoźnika realizującego dostawę. Pozwoli to ograniczyć firmom emisyjność z zakresu 3.1.

SAF Lenovo do środka tekstu

Yngve Ruud, Członek Zarządu Kuehne+Nagel, odpowiedzialny za logistykę lotniczą, komentuje – Kuehne+Nagel nieustannie rozwija proste opcje zrównoważonej wysyłki dla swoich klientów. Cieszymy się, że Lenovo wybrało naszą innowacyjną koncepcję SAF, która oferuje certyfikaty emisji nie tylko dla Lenovo, ale także dla jej klientów, a tym samym wspiera wszystkich interesariuszy w łańcuchu dostaw w osiąganiu ich celów SBTi. Teraz klienci Lenovo mogą uniknąć emisji CO2e z transportu lotniczego, niezależnie od wybranej linii lotniczej.

To innowacyjne rozwiązanie, które wypracowaliśmy z Kuehne+Nagel, kontynuuje nasze zaangażowanie w dostarczanie zrównoważonych produktów i rozwiązań. Jednocześnie nadal badamy, wdrażamy i promujemy wszelkie możliwości ograniczenia emisji generowanych podczas obsługi, magazynowania i transportu naszych produktów – komentuje Gareth Davies, Head of Global Logistics w Lenovo.


Zobacz także

Polska hubem i portem zastępczym dla Ukrainy
Polski oddział Prologis wyróżniony w prestiżowym rankingu
LPP Logistics buduje centrum dystrybucyjne w Rumunii
GXO przedłuża współpracę z wieloletnim klientem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów