Przejdź do artykułu
2021-08-27 | Z ładunkiem w drodze

Rośnie sieć europejskich połączeń PEKAES

PEKAES, operator logistyczny, wzmacnia sieć połączeń międzynarodowych w Europie. Ostatnie tygodnie przyniosły uruchomienie dodatkowych linii na europejskich trasach, a także dalsze inwestycje PEKAES w infrastrukturę terminalową.

Rosnąca wymiana handlowa pomiędzy państwami przełożyła się na działalność operatorów logistycznych wyspecjalizowanych w kompleksowych dostawach ładunków do każdego punktu na mapie świata. W ostatnim czasie PEKAES poszerzył swoją ofertę o nowe trasy i dodatkowe połączenia w Europie. Dzięki temu w znaczący sposób skróceniu uległ czas dostaw międzynarodowych przesyłek drobnicowych na wielu europejskich trasach.

Rumunia, Węgry i Grecja na topie

PEKAES uruchomił między innymi dodatkowe linie do Rumunii, realizując obecnie na tym kierunku cztery eksporty w tygodniu i dwa importy. Operator obsługuje na tej trasie głównie branże motoryzacyjną, chemiczną oraz tekstylną.

Posiadamy pięć magazynów w różnych lokalizacjach w Rumunii, do których wysyłamy samochody z Polski. W zależności od punktu odbioru czy dostawy, w ciągu dwóch lub trzech dni towary naszych Klientów docierają do miejsca docelowego. Warto wspomnieć, że PEKAES realizuje także połączenie do Mołdawii, które jak wynika z naszych obserwacji, coraz bardziej zyskuje na znaczeniu.  – mówi Marek Tkaczyk, Dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

Jednym z najbardziej popularnych kierunków transportu przesyłek międzynarodowych realizowanych przez firmę są Węgry. Codziennie z terminalu operatora w Czechowicach-Dziedzicach wyjeżdża samochód wypełniony przesyłkami z dostawą na Węgry. PEKAES dostarcza także towary do Serbii, Bośni i Macedonii. Wśród przewożonych ładunków znajdują się przede wszystkim meble, akcesoria łazienkowe, części zamienne, elektronarzędzia, panele podłogowe, jak i inne drobne elementy. PEKAES realizuje również codzienne kursy do Czech, Słowacji i Austrii.

Wzmocnieniu uległa również sieć międzynarodowych połączeń PEKAES pomiędzy Polską a Niemcami. Obecnie Spółka oferuje trzy codzienne połączenia drobnicowe do zachodnich sąsiadów. Ponadto bezpośrednie połączenia ze Szwajcarią, Holandią i Ukrainą, a od czerwca tego roku również dodatkowe, bezpośrednie połączenie z Polski do Salonik i Aten. Spółka rozwija także połączenia na południu Europy np. we Włoszech. Terminale obsługujące Polskę po stronie włoskiego partnera znajdują się w Mediolanie, Turynie i Padwie.

Polska notuje w tym roku rekordowe wyniki zarówno w eksporcie, jak i imporcie towarów, co przekłada się bezpośrednio także na naszą działalność. Dlatego uruchamiając kolejne kierunki i dodatkowe linie drobnicowe, bierzemy pod uwagę aktualne trendy rynkowe. Jednocześnie otwieramy się na nowe możliwości biznesowe dla naszych Klientów. Zapewniamy szeroką sieć połączeń, jak również kompleksowe usługi, zintegrowaną informację, nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz wysoką jakość usług. – mówi Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Rekordowe tempo rozwoju gospodarczego w II kw.
W Krakowie mogą pojawić się "szybkie tramwaje"
AXI IMMO doradziło w kolejnej transakcji
Długotrwałe partnerstwo filarem strategii Hellmann
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FM Logistic powiększa własny tabor w Europie
Nabuurs inwestuje w elektryczne pojazdy LF Electric
W 2022 r. spadło zainteresowanie ciążarówkami na LNG
Ekologiczny napęd zawitał do floty Dachser

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów