2019-09-30 | Z ładunkiem w drodze

Otwarcie nowego terminala w Legnicy

PEKAES, od początku 2019 roku oddał do dyspozycji klientów terminale w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, a ostatnio również nowy obiekt w Legnicy. Rosnący popyt na usługi transportowe i przeładunkowe sprawia, że PEKAES powiększa swoje terminale dystrybucyjne i planuje dalszą rozbudowę sieci oddziałów.

PEKAES stale zwiększa nakłady finansowe na rozwój infrastruktury sieci dystrybucyjnej. W ciągu ostatnich kilku lat spółka uruchomiła nowoczesne terminale w Łodzi, Sosnowcu, Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Gdyni i Zielonej Górze. W 2019 roku doszły kolejne obiekty, w tym nowy terminal PEKAES w Legnicy, przy ulicy Boiskowej 7.

„Legnica to kolejny etap inwestycji PEKAES w nowoczesne obiekty terminalowe, które zapewnią nam jeszcze większe możliwości przeładunkowe i dystrybucyjne naszej sieci krajowej. Obrany przez nas kurs inwestycyjny dotyczy także rozbudowy już istniejących obiektów. Terminal CHEMIKALS w Braniewie, służący do przeładunku gazu płynnego, dwukrotnie zwiększył moce operacyjne. Rozbudowaliśmy także terminal kontenerowy SPEDCONT, który obecnie obsługuje około 35 procent towarów jadących z Chin do Polski. Te inwestycje to nasza odpowiedź na rosnące potrzeby rynku” – mówi Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Lokalizacja kolejnego terminalu spółki nie jest przypadkowa. Legnica to ważny punkt na mapie logistycznej Dolnego Śląska.

„Świadcząc usługi drobnicowe i intermodalne na tak dużą skalę, poszukujemy najlepszych lokalizacji, które zapewniają sprawną i optymalną realizację projektów. Chcemy być blisko naszych Klientów w regionie, zapewniając im serwis na najwyższym poziomie. Nowy oddział
w Legnicy, który dzisiaj rozpoczyna swoją działalność, znacząco poszerza nasze możliwości operacyjne oraz skalę działania” – dodaje Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES dysponuje obecnie jedną z najefektywniejszych sieci drobnicowych w Polsce: 19 własnych, krajowych terminali dystrybucyjnych zapewnia sprawny przepływ ładunków zarówno na terenie Polski, jak i Europy.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Koszty użytkowania silników CNG/LNG są niższe niż Diesla
Megaciężarówki Dachser przemierzają czeskie drogi
Uber próbuje zrewolucjonizować usługi transportowe
Gdyński port z lepszym dostępem do kolei
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

SPEDCONT uruchamia przewóz kontenerów do Korei Południowej i Wietnamu
PEKAES powiększy magazyny w Krakowie i Kielcach
SPEDCONT zakończył testy transportowe LNG
PEKAES otworzył oddział w Mińsku Mazowieckim
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA