Przejdź do artykułu
2021-04-27 | Z ładunkiem w drodze

Strategiczny punkt w Kaliszu

Sieć dystrybucyjna PEKAES, operatora logistycznego, zagęszcza się w szybkim tempie. Kalisz stanowi nowy, strategiczny punkt na mapie terminali spółki. Dziś rozpoczął pracę 21. Oddział PEKAES w Wielkopolsce, w skład którego wchodzi terminal dystrybucyjny. Obiekt zwiększa możliwości operacyjne w tej części kraju.

Otwarcie Oddziału PEKAES w Kaliszu to kolejny etap inwestycji w kluczowym dla Grupy segmencie usług drobnicowych. Wybór lokalizacji pod nowy terminal nie był przypadkowy. Kalisz, dawna stolica Wielkopolski, to drugi największy ośrodek w regionie. PEKAES od wielu lat jest bardzo aktywny w tej części kraju, a intensywny rozwój całego województwa przekłada się w dużym stopniu na zakres działalności PEKAES.

Wybraliśmy Kalisz, gdyż rośnie skala naszych operacji w tym regionie kraju. Terminal położony jest w doskonałej lokalizacji, dzięki czemu możemy zoptymalizować łańcuch dostaw i świadczyć usługi logistyczne w jeszcze krótszym czasie. Z pewnością zyskają nasi Partnerzy biznesowi z Kalisza i okolic, których przesyłki będą miały teraz znacznie krótszą trasę do pokonania. Oczywiście na tym nie koniec naszych inwestycji, gdyż wraz z rozwojem biznesu planujemy powiększać powierzchnię terminalową w Kaliszu, podążając ścieżką dalszej rozbudowy naszej sieci dystrybucyjnej. – stwierdza Maciej Bachman,Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES stawia na rozwój współpracy z lokalnymi firmami, jak i zapowiada dalszą ekspansję zagranicą. Nowy obiekt będzie pełnić także istotną rolę w procesie dystrybucji towarów na szlaku pomiędzy Polską a Niemcami.

Terminal PEKAES w Kaliszu stanowi łącznik w realizacji dostaw pomiędzy Poznaniem a Łodzią, Warszawą, jak i Berlinem. Od lat notujemy rekordowe wzrosty w wolumenie ładunków, które transportujemy pomiędzy Polską, a naszym zachodnim sąsiadem. Kalisz istotnie wzmacnia nasz system dystrybucji. – dodaje Maciej Bachman.

21. Oddział PEKAES znajduje się w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta przy ulicy Rozwojowej 1 w Kaliszu. Jego powierzchnia wynosi 3000 mkw. Nowy terminal spełnia najwyższe standardy, jak i jest doskonale przygotowany do realizacji projektów w systemie 24h. Bliskie sąsiedztwo drogi krajowej nr 25 oraz autostrady A2 zapewnia doskonałe połączenia we wszystkich kierunkach Polski.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Dr Clown zachęca do wpłaty 1% podatku na Fundację
Inwestycje na Odrze Granicznej to priorytet
Dobry start polskiej spółki
Powstaje nowe centrum magazynowe na Śląsku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA