Przejdź do artykułu
2020-10-15 | Wymiana doświadczeń

Przyspiesz procesy logistyczne!

Szlifowanie betonu to czynność mająca na celu wyrównanie powierzchni tak, by była ona gładka, estetyczna i prosta w utrzymaniu w czystości. Celem szlifowania posadzki jest usunięcie zużytej powłoki oraz wzmocnienie betonu.

Szlifowanie posadzki betonowej to połączenie kilku procesów wzajemnie się uzupełniających.

  • Naprawa ubytków, wykruchów, spękań
  • Szlifowanie posadzki betonowej techniką diamentową
  • Impregnacja posadzki betonowej
  • Polerowanie betonu

Renowacja posadzki techniką diamentową

Technika diamentowa – to najnowocześniejszy proces jaki jest dostępny na rynku.

Profesjonalne maszyny planetarne uzbrojone w narzędzia diamentowe skutecznie wyrównują powierzchnię. Bardzo ważne jest prawidłowe dobranie technologii do rodzaju betonu, tak by nie zaszkodzić szlifowanej powierzchni.

Szlifowanie betonu techniką diamentową można przeprowadzić na sucho lub na mokro.

W przypadku szlifowania na sucho kurz betonowy jest od razu pochłaniany przez specjalne odkurzacze. Trzeba jednak pamiętać, że metoda ta jest mniej wydajna niż szlifowanie na mokro oraz, że nie każdy beton poddaje się obróbce na sucho. Renowacja posadzek przemysłowych techniką diamentową na mokro jest szybsza, jedynym minusem jest powstające podczas pracy błoto cementowe.

Naprawa posadzki przemysłowej – kiedy i dlaczego należy ją wykonać?

Nieobrobiona i porowata podłoga często jest olbrzymim problemem dla administratorów i właścicieli hal produkcyjnych, magazynów, sklepów wielkopowierzchniowych i innych.

Wiele firm ma problem z oddaniem obiektu po wieloletnim wynajmie, ponieważ uszkodzona i zniszczona posadzka wiąże się nie tylko z pogorszeniem warunków pracy, ale także utrudnieniem realizacji procesów logistycznych.

Naprawę posadzki przemysłowej należy przeprowadzić przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa pracowników. Pęknięcia, dziury oraz wykruchy wpływają niekorzystnie na warunki pracy, ruch wózków widłowych, automatów mających oraz innych pojazdów poruszających się po hali i mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Porowatą podłogę jest bardzo trudno utrzymać w czystości, co sprawia, że osadzają się na niej zabrudzenia i kurz, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie pracowników oraz ich wydajność. Trzeba też mieć na uwadze fakt, że pylenie podłogi jest niebezpieczne dla osób przebywających w magazynie: wdychanie cząstek pyłu w najlepszym przypadku może skończyć się delikatnymi podrażnieniami nosa, w najgorszym – prowadzić do komplikacji zdrowotnych.

Pyląca, porowata podłoga jest zmorą także z innego powodu. Cząstki pyłu dostające się do maszyn produkcyjnych i urządzeń mogą powodować ich awarie, natomiast pył osiadający na rozłożonych w magazynie towarach będzie skutkował koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac porządkowych. Wszystkie powyższe punkty prowadzą do spowolnienia procesów logistycznych oraz zwiększają ich koszty.

Szlifowanie betonu – korzyści płynące z naprawy posadzki

Porowata, zniszczona i nierówna podłoga betonowa nie musi jednak stanowić problemu. Zespół VAWNIK posiada nie tylko zaawansowany park maszynowy, ale także doświadczenie zdobyte przy współpracy z międzynarodowymi korporacjami.

Jakie korzyści niesie ze sobą naprawa posadzki?

BETON POLEROWANY- znacznie zwiększa żywotność posadzki

BETON POLEROWANY- jest ekonomiczny

BETON POLEROWANY- jest wodoodporny

BETON POLEROWANY- odbija dużą ilość padającego światła

BETON POLEROWANY- jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości

BETON POLEROWANY- jest antypoślizgowy

BETON POLEROWANY – estetycznie wygląda

Wzmocnienie betonu i zastopowanie jego destrukcji wpływa też na przyspieszenie organizacji pracy. Nie występują wówczas problemy z przestojami związanymi z serwisem i naprawą posadzki, nie ma też konieczności przeprowadzania dodatkowych prac związanych z czyszczeniem maszyn i towarów w magazynach. Warto mieć też na uwadze, że firma sprzątająca lepiej wywiązuje się ze swoich obowiązków, gdyż gładki beton czyści się łatwiej niż powierzchnię porowatą.

Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na wydajność pracowników. Gładka i lśniąca posadzka odbija światło, a pracownicy wydajniej pracują w pomieszczeniu oświetlonym oraz utrzymanym w czystości. Także operowanie wózkiem widłowym jest w takich warunkach łatwiejsze i przede wszystkim bezpieczne.

Szlifowanie betonu — dla kogo?

Szlifowanie i polerowanie betonu jest polecane nie tylko osobom, którym zależy na bezpieczeństwie pracowników i sprawnym przebiegu procesów logistycznych, ale także tym, którzy zwracają uwagę na rozwiązania ekonomiczne, ekologiczne i estetyczne.

www.vawnik.com


Zobacz także

Dokonanie zgłoszenia celnego może być niełatwą sprawą
Przewóz leków wymaga olbrzymiej staranności
Banderole naklejane na alkohol są reliktem, z którego nie chcemy rezygnować
Automatyzacja przedsiębiorstwa wymaga przemyślanych działań
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co należy zrobić, gdy posadzka ulegnie degradacji?
Posadzka przemysłowa – fundament regałów magazynowych.

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów