Przejdź do artykułu
2021-09-28 | Nowości dla TSL

WEBFLEET TPMS zwiększa bezpieczeństwo na drogach

  • WEBFLEET TPMS oferuje kontrolę stanu opon 24/7 w pojazdach ciężarowych i autobusach, jest zintegrowany z platformą WEBFLEET, wiodącym europejskim rozwiązaniem do zarządzania flotą
  • System na bieżąco monitoruje ciśnienie i temperaturę w oponach oraz ostrzega zarówno kierowcę, jak i menedżera floty, w przypadku wystąpienia nieprawidłowości, aby zapobiec wypadkom lub kosztownym przestojom
  • Wprowadzenie wspólnie opracowanego produktu podkreśla dalszą integrację rozwiązań z obszaru opon i danych telematycznych w ramach grupy Bridgestone

Webfleet Solutions, wiodący dostawca rozwiązań telematycznych w Europie, wprowadza na rynek system WEBFLEET TPMS. Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez lidera telematyki i jego firmę macierzystą Bridgestone, światowego lidera w produkcji opon i wyrobów z gumy, dostarczającego rozwiązania dla bezpiecznej i zrównoważonej mobilności, zapewnia predykcyjne zarządzanie oponami zintegrowane z wielokrotnie nagradzanym systemem do zarządzania flotą WEBFLEET.

Zaprojektowany dla pojazdów użytkowych, takich jak samochody ciężarowe, zespoły pojazdów i autobusy, WEBFLEET TPMS wykorzystuje czujniki, które stale monitorują poziom ciśnienia w oponach i ich temperaturę. Informacje te są przesyłane do platformy telematycznej WEBFLEET i analizowane. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, WEBFLEET w czasie rzeczywistym, alarmuje menedżera floty w biurze i/lub kierowcę w kabinie. Dzięki temu mogą oni podjąć odpowiednie działania, zanim wykryta nieprawidłowość przerodzi się w poważniejszy problem, który może prowadzić do wypadków, zakłóceń jazdy i kosztownych przestojów pojazdu.

TPMS 1

Paul Verheijen, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Bridgestone Mobility Solutions powiedział – Większość awarii ciężkich samochodów ciężarowych na europejskich drogach jest spowodowana problemami związanymi z oponami, wynikającymi z ich niedopompowania. Ręczne sprawdzanie ciśnienia jest czasochłonne, a powolne wycieki powietrza są bardzo trudne do samodzielnego wykrycia dla kierowców. WEBFLEET TPMS nie tylko digitalizuje i automatyzuje cały ten proces, ale także bezpośrednio umożliwia operatorowi floty podejmowanie szybkich i świadomych decyzji, w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenia kosztów i przestojów związanych z oponami.

Natychmiastowe powiadomienia, które są uruchamiane w przypadku wykrycia nieprawidłowego ciśnienia lub temperatury w oponach, są oznaczone kolorami. Kolory odzwierciedlają wagę problemu, co pomaga użytkownikom określić właściwy sposób postępowania.

Czujniki WEBFLEET TPMS są bardzo precyzyjne i łatwe w instalacji, ponieważ można je zamontować bez demontażu opony. Prawidłowo napompowane opony zwiększają bezpieczeństwo, ale także zapewniają mniejsze zużycie paliwa i optymalną żywotność opony. Wszystko to przekłada się na mniejszą emisję CO2 i dłuższy czas eksploatacji opon.

Wprowadzając WEBFLEET TPMS umacniamy naszą pozycję lidera na rynku połączonych (connected) rozwiązań transportowych. Dodając do platformy WEBFLEET możliwość wglądu w stan opony w czasie rzeczywistym, zapewniamy firmom transportowym pełną kontrolę i widoczność całej floty – wszystko za pomocą jednego interfejsu – dodał Jan-Maarten de Vries, dyrektor generalny Bridgestone Mobility Solutions. – Od lat floty ciężarowe korzystają z rozwiązań telematycznych, aby lepiej rozumieć i odpowiednio wykorzystać dane dotyczące ich pojazdów. Teraz my wykorzystujemy te dane telematyczne do optymalizacji wydajności opon. Nasze rozwiązanie TPMS to dopiero początek dalszych innowacji w nowe technologie opon dzięki połączeniu sił Bridgestone i Webfleet Solutions – podsumowuje De Vries.

By dowiedzieć się więcej o Webfleet TPMS: https://www.webfleet.com/pl_pl/webfleet/fleet-management/tpms/

Zobacz film:

 


Zobacz także

Wywiad z Łukaszem Paszkowskim z GEFCO
Grupa Benetton z systemem AutoStore od Dematic
Uroczyste otwarcie centrum dystrybucyjnego MLEKOVITA
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Webfleet Video wyróżnione przez magazyn „Fleet. Auto w firmie”
UTA rozszerza zakres usług dla pojazdów elektrycznych
Konferencja Webfleet zgromadziła aż 3000 uczestników
Finałowe odliczanie do Webfleet Mobility Conference

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów