Przejdź do artykułu
2021-09-28 | Nowości dla TSL

WEBFLEET TPMS zwiększa bezpieczeństwo na drogach

  • WEBFLEET TPMS oferuje kontrolę stanu opon 24/7 w pojazdach ciężarowych i autobusach, jest zintegrowany z platformą WEBFLEET, wiodącym europejskim rozwiązaniem do zarządzania flotą
  • System na bieżąco monitoruje ciśnienie i temperaturę w oponach oraz ostrzega zarówno kierowcę, jak i menedżera floty, w przypadku wystąpienia nieprawidłowości, aby zapobiec wypadkom lub kosztownym przestojom
  • Wprowadzenie wspólnie opracowanego produktu podkreśla dalszą integrację rozwiązań z obszaru opon i danych telematycznych w ramach grupy Bridgestone

Webfleet Solutions, wiodący dostawca rozwiązań telematycznych w Europie, wprowadza na rynek system WEBFLEET TPMS. Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez lidera telematyki i jego firmę macierzystą Bridgestone, światowego lidera w produkcji opon i wyrobów z gumy, dostarczającego rozwiązania dla bezpiecznej i zrównoważonej mobilności, zapewnia predykcyjne zarządzanie oponami zintegrowane z wielokrotnie nagradzanym systemem do zarządzania flotą WEBFLEET.

Zaprojektowany dla pojazdów użytkowych, takich jak samochody ciężarowe, zespoły pojazdów i autobusy, WEBFLEET TPMS wykorzystuje czujniki, które stale monitorują poziom ciśnienia w oponach i ich temperaturę. Informacje te są przesyłane do platformy telematycznej WEBFLEET i analizowane. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, WEBFLEET w czasie rzeczywistym, alarmuje menedżera floty w biurze i/lub kierowcę w kabinie. Dzięki temu mogą oni podjąć odpowiednie działania, zanim wykryta nieprawidłowość przerodzi się w poważniejszy problem, który może prowadzić do wypadków, zakłóceń jazdy i kosztownych przestojów pojazdu.

TPMS 1

Paul Verheijen, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Bridgestone Mobility Solutions powiedział – Większość awarii ciężkich samochodów ciężarowych na europejskich drogach jest spowodowana problemami związanymi z oponami, wynikającymi z ich niedopompowania. Ręczne sprawdzanie ciśnienia jest czasochłonne, a powolne wycieki powietrza są bardzo trudne do samodzielnego wykrycia dla kierowców. WEBFLEET TPMS nie tylko digitalizuje i automatyzuje cały ten proces, ale także bezpośrednio umożliwia operatorowi floty podejmowanie szybkich i świadomych decyzji, w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenia kosztów i przestojów związanych z oponami.

Natychmiastowe powiadomienia, które są uruchamiane w przypadku wykrycia nieprawidłowego ciśnienia lub temperatury w oponach, są oznaczone kolorami. Kolory odzwierciedlają wagę problemu, co pomaga użytkownikom określić właściwy sposób postępowania.

Czujniki WEBFLEET TPMS są bardzo precyzyjne i łatwe w instalacji, ponieważ można je zamontować bez demontażu opony. Prawidłowo napompowane opony zwiększają bezpieczeństwo, ale także zapewniają mniejsze zużycie paliwa i optymalną żywotność opony. Wszystko to przekłada się na mniejszą emisję CO2 i dłuższy czas eksploatacji opon.

Wprowadzając WEBFLEET TPMS umacniamy naszą pozycję lidera na rynku połączonych (connected) rozwiązań transportowych. Dodając do platformy WEBFLEET możliwość wglądu w stan opony w czasie rzeczywistym, zapewniamy firmom transportowym pełną kontrolę i widoczność całej floty – wszystko za pomocą jednego interfejsu – dodał Jan-Maarten de Vries, dyrektor generalny Bridgestone Mobility Solutions. – Od lat floty ciężarowe korzystają z rozwiązań telematycznych, aby lepiej rozumieć i odpowiednio wykorzystać dane dotyczące ich pojazdów. Teraz my wykorzystujemy te dane telematyczne do optymalizacji wydajności opon. Nasze rozwiązanie TPMS to dopiero początek dalszych innowacji w nowe technologie opon dzięki połączeniu sił Bridgestone i Webfleet Solutions – podsumowuje De Vries.

By dowiedzieć się więcej o Webfleet TPMS: https://www.webfleet.com/pl_pl/webfleet/fleet-management/tpms/

Zobacz film:

 


Zobacz także

Wywiad z Łukaszem Paszkowskim z GEFCO
Grupa Benetton z systemem AutoStore od Dematic
Uroczyste otwarcie centrum dystrybucyjnego MLEKOVITA
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Niskoemisyjne ciężarówki zasiliły flotę DHL
Internetowa walka ze stereotypami o zawodzie kierowcy
Wywiad z Łukaszem Paszkowskim z GEFCO
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA