Przejdź do artykułu
2018-07-31 | Nowości dla TSL

Chmura do sprzątania

Firmy z branży sprzątającej chętnie wykorzystują nowe możliwości płynące z użytkowania nowoczesnej technologii. Ale od czego zacząć i jaki będzie rzeczywisty efekt? Odpowiedź dają wyniki najnowszych badań nad Tork EasyCube™, oprogramowaniem do zarządzania sprzątaniem obiektów. Wykazano, że sprzątanie w oparciu o dane zmniejsza liczbę godzin poświęconych na pracę o co najmniej 20%, a dozowniki są uzupełniane na czas w 99%.
Chmura do sprzątania (Żródło: Tork)
Branża usług sprzątających ma bardzo obiecujące prognozy ekonomiczne. Oczekuje się, że dochód tego sektora osiągnie 74 miliardy USD do 2022 roku, przy wzroście średnio o 6,2% każdego roku. Pomimo szybkiego wzrostu branży usług sprzątających, istnieją kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się zarówno duzi, jak i mali dostawcy. Trzy podstawowe z nich to: niskie marże, duża rotacja personelu i utrata klientów. Szacuje się, że firmy zajmujące się sprzątaniem tracą średnio do 55% klientów każdego roku. Przemysł sprzątający szuka nowych możliwości i rozwiązań, dlatego sprzątanie w oparciu o gromadzenie danych to konkretny przykład korzyści, jakie może przynieść Internet Rzeczy i zaawansowana łączność w sektorze usług dla obiektów.

“Zastosowanie nowych technologii zarówno w celu wsparcia zarządzania obiektami, jak i tworzenia lepszych warunków pracy może stanowić najważniejsze wyzwanie dla specjalistów w tej dziedzinie” – jak podaje Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) & International Facility Management Association (IFMA).

Tork EasyCube™ to usługa w chmurze, która gromadzi w czasie rzeczywistym dane z połączonych urządzeń. Precyzyjne dane, dostępne w czytelnej aplikacji internetowej, pozwalają kierować personel sprzątający tam, gdzie jest rzeczywiście potrzebny. Czujniki w dozownikach Tork mierzą liczbę gości oraz poziom zużycia wkładów. Informacje uzyskane w aplikacji Tork EasyCube™ pozwalają wyeliminować rutynowe sprawdzanie pomieszczeń.

Tork EasyCube™ ma obecnie ponad 100 klientów – sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, w parkach rozrywki, centrach handlowych, a także budynkach biurowych i na lotniskach. Działania personelu sprzątającego opierają się na informacjach uzyskiwanych na bieżąco z Tork EasyCube™. Wyniki pokazują dwucyfrowy wzrost w zakresie wydajności pracowników i jakości czyszczenia:

  • 24% mniej czynności sprzątających przy zwiększonej jakości poszczególnych działań
  • Co najmniej 20% godzin zaoszczędzonych dzięki sprzątaniu w oparciu o dane
  • W pełni uzupełnione dozowniki przez średnio 99% czasu

"Jednym z najtrudniejszych wyzwań w branży sprzątającej jest obsługa obiektów o bardzo dużym natężeniu ruchu. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym umożliwia pracę w zupełnie nowy, bardziej inteligentny sposób. To rewolucja, której wartość można łatwo udowodnić"- mówi Anna Königson Koopmans, kierownik ds. marketingu europejskiego w firmie Tork Solutions.

Badania wykazują również, że w standardowym modelu sprzatania ok. 89 % kontroli dozowników jest zbędnych. Firma Microsoft rozumie znaczenie pozykiwania danych dotyczących utrzymania higieny w obiektach.

“Firmy obecnie działające na rynku nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie korzyści niesionych przez koncepcję Internetu Rzeczy. Jego odrzucenie oznaczałoby rezygnację z wartościowych rozwiązań w czasie, gdy wymagania klientów i konkurencja wyłącznie rosną” - mówi Corine Schep, dyrektor ds. danych, sztucznej inteligencji, zaawansowanej analityki i Internetu Rzeczy na region EMEA w Microsoft.

Sposób czyszczenia oparty na danych zmienia branżę sprzątającą

Opracowując i udoskonalając oprogramowanie do czyszczenia opartego na danych, Tork i Essity współpracują z ekspertami w dziedzinie rozwiązań cyfrowych - Kaj Storbacka, profesor ds. rynków i strategii na Uniwersytecie w Auckland oraz Corine Schep, dyrektor ds. danych, sztucznej inteligencji, zaawansowanej analityki i Internetu Rzeczy na region EMEA w Microsoft pracują nad tym, aby nadal oferować innowacje
i nowe rozwiązania o sprawdzonej wartości.


Zobacz także

Datalogic udostępnia bezpłatnie demo komputera Falcon X4™
LUCA i Politechnika w Opolu stworzyły Centrum Innowacji Logistycznych
Ekociężarówki napędzane gazem ziemnym w DHL
Terminale mobilne Zebra w magazynach ID Logistics
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Tork wprowadza Tork Vision Cleaning
Tork w gronie laureatów XV edycji Superbrands Polska
Tork rozszerza ofertę przemysłową o nowe produkty
Czyszczenie i konserwacja maszyn wpływają na wyniki firmy
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA