2018-06-05 | Nowości dla TSL

Nowość: seria palet Rackpal Schoeller Allibert

Jeden z liderów światowego rynku opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych dodaje do swojego asortymentu nową paletę. O to, czym charakteryzuje się nowy produkt i gdzie można wykorzystać jego atuty zapytaliśmy przedstawiciela Schoeller Allibert.
Nowość: seria palet Rackpal Schoeller Allibert (Żródło: Schoeller Allibert)
Redakcja (R): Skąd pomysł na nową wersję palety w firmowym portfolio Schoeller Allibert?
 
Schoeller Allibert (SA): Inspirację do tworzenia nowych opakowań, skrzynek czy właśnie palet z tworzyw sztucznych czerpiemy zwykle z tego, co dzieje się na rynku i potrzeb artykułowanych przez Klientów. To właśnie oczekiwania przedsiębiorców korzystających z naszych produktów są dla nas inspiracją do ciągłej pracy i poszerzania oferty Schoeller Allibert. Seria Rackpal 1208M powstała z myślą o zautomatyzowanych magazynach, które stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w branży logistycznej. Ich wykorzystywanie pozwala minimalizować koszty i optymalizować procesy zarządzania łańcuchem dostaw. By było to możliwe, wszystkie elementy tego łańcucha, w tym np. palety i opakowania, muszą być z sobą kompatybilne. Z taką właśnie myślą projektowaliśmy serię Rackpal.
 
R: Wspomina Pan o magazynach automatycznych jako grupie docelowej Rackpal. Jakie zatem branże powinny w szczególności zainteresować się nowym rozwiązaniem?
 
SA: Uniwersalne cechy nowej palety sprawiają, że trudno określić jednoznacznie grupę docelową produktu. Istotnie, tworząc Rackpal mieliśmy przede wszystkim na uwadze magazyny i spedycję, w których ważną rolę odgrywa zautomatyzowanie procesów, jednak po pierwszych opiniach zwrotnych z rynku wiemy już, że Rackpal sprawdza się w różnorodnych warunkach logistycznych. Odpowiadając na Pańskie pytanie, wydaje mi się, że gamę Rackpal 1208M docenią przede wszystkim przedstawiciele segmentów: automotive, industry, spożywczego i farmaceutycznego. Z zaciekawieniem będę też obserwował, jak produkt zostanie przyjęty przez rozwijającą się branżę e-commerce.
 
 
R: Przejdźmy do cech samej palety.
 
SA: W myśl zasady „Od ogółu do szczegółu”, zacznę od tych właściwości, na które zwracają uwagę firmy logistyczne niezależnie od branży. Gładka, górna część palety została wyposażona w trzy podwójne kanały wentylacyjne ułatwiające cyrkulację powietrza i chłodzenie lub osuszanie ładunku. Seria Rackpal 1208M składa się z 12 palet. Jedną z cech odróżniającą poszczególne modele jest górna krawędź w dwóch wariantach wysokości (7 mm i 22 mm). Przygotowaliśmy też wersję bez krawędzi. Do tego dochodzą rozwiązania dobrze znane naszym Klientom z innych produktów Schoeller Allibert. Mam tu na myśli między innymi możliwość oznakowania palet w celu ich lepszej identyfikacji z właścicielem czy możliwość śledzenia ładunku. Nie bez znaczenia jest także fakt, że seria Rackpal została wykonana z materiału, który w 100% podlega procesowi recyklingu. To wyraz troski naszej firmy o ekologię i przyszłe pokolenia, która jest wyróżnikiem Schoeller Allibert na tle wielu firm konkurencyjnych.
 
rackpal5
 
R: Z czego zatem jest wykonana paleta Rackpal?
 
SA: Do jej produkcji użyliśmy polietylenu, szerzej znanego jako PP. To trwałe tworzywo sztuczne, które doskonale sprawdza się jako budulec opakowań zwrotnych. PP jest nietoksyczny, lekki, a przy tym bardzo odporny na uderzenia i nacisk. Wystarczy spojrzeć na osiągi Rackpal. Paleta może unieść obciążanie statyczne o wadze do 6000 kg i obciążenie dynamiczne do 1500 kg. Natomiast w systemie wysokiego składowania Rackpal utrzymuje do 800 kg, a jej wzmocniona stalowym stelażem wersja nawet 1250 kg. Przy wadze własnej jedynie 14 kg to naprawdę wyśrubowane parametry jeśli zestawimy je z ofertą konkurencji.
 
R: Co jeszcze należy wiedzieć o Rackpal?
 
SA: Z pewnością warto pamiętać, że to nie tylko jeden produkt, ale cała seria składająca się z 12 modeli palet. Ich poszczególne wersje różnią się nieznacznie pomiędzy sobą wyposażeniem i parametrami, co gwarantuje dużą elastyczność i możliwość wyboru wersji odpowiadającej konkretnym potrzebom logistycznym. Paleta świetnie sprawdza się na przenośnikach automatycznych nie tylko z uwagi na dużą kompatybilność, o której już mówiłem, ale także na ergonomię. Rackpal jest lekka, bezpieczna w użyciu i działa cicho na przenośnikach, co z pewnością docenią pracownicy magazynów.
 

Zobacz także

FM Logistic prowadzi Europejskie Centrum Opakowań dla kanałów sprzedaży
Dachser testuje systemy autonomiczne w logistyce
Innogy i DKV Euro Service rozliczają flotę elektryczną
Elektryczne rowery DB Schenker podbijają Norwegię
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rośnie zainteresowanie międzynarodowym transportem palet
Palety drewniane mają alternatywę w wielu wariantach wymiarowych i wersjach przeznaczenia
6 zalet palet plastikowych, które zmieniają stereotyp dotyczące ich kosztów
Pall-Ex - ponownie buduje sieć dystrybucji w Polsce
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA