2018-05-31 | Nowości dla TSL

Digitalizacja pakowania

FM Logistic rozwija współpracę z ekspertami od opakowań i liderami nowych technologii. Celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów którzy chcą interakcji i więcej zabawy podczas zakupów w sklepie. Wraz z rozwojem rynku firma zmienia swoją ofertę copackingu, oferując rozwiązania „pod klucz” oraz wdrażając innowacyjne usługi związane z digitalizacją procesu pakowania produktów.
Digitalizacja pakowania (Żródło: Fotolia)

Cyfryzacja, boom handlu elektronicznego, urbanizacja, eko-odpowiedzialność, czyli zmiany wzorców konsumpcji, są obecnie w centrum zainteresowania producentów oraz strategii sprzedawców detalicznych. W tym kontekście usługi copackingu również wkraczają w nową erę.

-Działania outsourcingu zawsze były sposobem marki, aby skupić się na swojej podstawowej działalności i sprostać wymaganiom rynku, ale opakowanie nie jest już tylko zmienną mającą wpływ na koszty produkcji – mówi Christophe Pintore, Dyrektor ds. rozwoju copacking w FM Logistic. – Staje się ono coraz bardziej strategiczne – dodaje.

FM Logistic już od 10 lat prowadzi Europejskie Centrum Opakowań, które zapewnia różnorodne opakowania dla kanałów sprzedaży (od blistrów po gotowe półki). Opakowania to dzisiaj sojusznik dla marek konsumenckich. Dlatego Centrum współpracuje z wieloma specjalistami, w tym od usług marketingowych i łańcuchów dostaw swoich klientów. Dzięki temu jest w stanie zaproponować, z jednej strony rozwiązania przygotowane pod konkretny przypadek produktu, w tym zaprojektowanie opakowania, ich produkcję i dystrybucję, z drugiej strony zapewnia nowe na rynku usługi różnicowania, takie jak digitalizacja procesu pakowania i dostosowane rozwiązania związane z produktem. Celem takiego podejścia jest zdefiniowanie skutecznego, z marketingowego punktu widzenia rozwiązania, które są jednocześnie uzasadnione ekonomicznie.

W tym celu FM Logistic rozwija partnerstwo z ekspertami od opakowań, liderami nowych technologii i mechanizmów w nowych zakładach produkcyjnych. W czasach gdy zmienia się rola opakowania, dostawca usług logistycznych, tak jak ekspert ds. rewolucji organicznej, umieszcza copacking w sercu łańcucha dostaw. Bowiem zdaniem specjalistów z FM Logistic, bez względu na to, jak genialne i odważne mogą być strategie marketingowe, są skuteczne tylko wtedy, gdy wspierane są przez płynne, elastyczne i innowacyjne rozwiązania logistyczne.

Więcej na ten temat w artykule „Kiedy opakowanie łączy marki i konsumentów?” pod adresem: https://360.fmlogistic.com/magazine/ .


Zobacz także

Dachser testuje systemy autonomiczne w logistyce
Innogy i DKV Euro Service rozliczają flotę elektryczną
Elektryczne rowery DB Schenker podbijają Norwegię
Karty paliwowe IDS dla ciężarówek w 100% bezpieczne
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FM Logistic w Panattoni Park Poznań VII
Ewolucja technologiczna w zarządzaniu łańcuchem dostaw doby cyfryzacji
Żywy organizm logistyki potrzebuje niezawodnej sieci dystrybucyjnej
Smurfit Kappa opracowuje substytut dla folii termokurczliwej
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA