2018-04-30 | Nowości dla TSL

RFID chronią karty paliwowe

IDS (International Diesel Service) –jako pierwszy wyposażył swoje karty w technologię RFID oraz zapewnił autoryzację każdej transakcji w czasie rzeczywistym. Wbudowany procesor nie tylko sprawia, że karty obsługuje się szybciej i łatwiej – w ten sam sposób, co zbliżeniowe karty bankowe — ale też wyjątkowo bezpiecznie. Od czasu wprowadzenia zbliżeniowych kart paliwowych IDS nie odnotowano ani jednego przypadku nadużyć.
RFID chronią karty paliwowe (Żródło: IDS)

Osiemnaście miesięcy od wprowadzenia bezprzewodowej karty paliwowej dla ciężarówek, IDS może pochwalić się imponującymi danymi dotyczącymi bezpieczeństwa: nie odnotowano ani jednego przypadku nadużyć związanych z płatnościami lub kopiowania kart, tzw. skimmingu. Dzięki bezpiecznemu, wbudowanemu procesorowi, karty nie można skopiować, co razem z pozostałymi środkami zapobiegawczymi wprowadzonymi przez IDS sprawia, że karty te, jako jedyne na rynku zapewniają 100% bezpieczeństwa transakcji.

Vincenzo Maniaci, Global card business director Q8 podkreśla: -Paliwo nadal jest atrakcyjnym produktem dla oszustów. Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że IDS nie zanotował ani jednego przypadku nadużyć dotyczących kart. Nasze karty paliwowe są tak samo bezpieczne jak karty bankowe i stanowią najbezpieczniejsze tego typu rozwiązanie dostępne na rynku. Fałszowanie jest niemożliwe, ponieważ kart nie można skopiować – przestępcy nie są w stanie obejść naszej technologii.

Oprócz w 100% bezpiecznych kart, IDS oferuje inteligentny zestaw rozwiązań w zakresie transakcji na 600 stacjach w Europie oraz pełną kontrolę nad kartami paliwowymi. Klienci mogą zarządzać wszystkimi swoimi kartami paliwowymi pojazdów i kierowców oraz konfigurować je przez internet za pomocą iAccount. To dobrze zorganizowany i prosty w obsłudze system zarządzania kartami, dzięki któremu transakcje, informacje o kredytach, ceny i informacje sieciowe są łatwo dostępne. Więksi klienci mogą w jasny sposób grupować i organizować podwykonawców. Autoryzacja na stacjach za pomocą kontroli kodu PIN on-line uniemożliwia dokonywanie transakcji paliwowych, które nie zostały wstępnie autoryzowane. IDS jest jedyną firmą oferującą karty paliwowe w pełni obsługiwane przez internet.

W ofercie znajduje się także dwukartowy system płatniczy oparty na karcie paliwowej pojazdu i kierowcy, w ramach którego transakcja jest możliwa wyłącznie w przypadku jednoczesnego użycia obu kart. Wszystkie transakcje są monitorowane, zaś te podejrzane – są wykrywane automatycznie.

IDS posiada wyspecjalizowany zespół prowadzący dochodzenia w sprawie nadużyć 365 dni w roku. Wszelkie nieprawidłowości są dokładnie sprawdzane, również dzięki ścisłemu kontaktowi z międzynarodowymi organami ścigania.

Firma IDS, wchodząca w skład Kuwait Petroleum Corporation, zaopatruje krajowych i zagranicznych przewoźników w olej napędowy i posiada sieć ponad 600 automatycznych stacji benzynowych w Europie.


Zobacz także

Jak kierowca Tira może wezwać pomoc drogową w trasie?
Stawki, booking, płatność, śledzenie ładunków w aplikacji online
Czy ekologia przyspieszy liberalizację przewozów miejskich?
2-calowa mobilna drukarka w technologii drukowania AEP
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pilotaż RFID krokiem do usprawnienia procesów logistyczno-magazynowych
System dzięki któremu nie musimy liczyć ludzi i maszyn
Webinar o przyszłości RFID w firmach
Jakie parametry porównywać w ofercie dostawców kart paliwowych?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA