Przejdź do artykułu
2022-12-22 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowi klienci w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki

W ubiegłym roku firma SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, nabyła działkę o powierzchni 5,5 ha, zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Obecnie powstaje tam nowy budynek wielkości
24 500 m2, w którym planowane są ekologiczne rozwiązania tworzone z myślą o uzyskaniu certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2023 roku. Na podstawie umowy pre-let 8 400 m2 wynajęła firma Letbek. Pozostałe 8 800 m2 zajmie inny klient produkcyjny, a 7 350 m2 powstaje spekulacyjnie. W zawarciu umowy z Letbek pośredniczyła firma Axi Immo.

Duńska firma Letbek specjalizuje się w recyklingu i upcyklingu tworzyw sztucznych pochodzących z przemysłu i sektora morskiego. Odzyskane surowce są wykorzystywane do tworzenia autorskich produktów stosowanych w takich branżach jak rolnictwo, budownictwo, produkcja mebli, produkcja przemysłowa oraz uzdatnianie wody.

Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli rozpocząć działalność w nowym, bardzo ekologicznym budynku, który doskonale wpisuje się w strategię i cel działania naszej firmy. Kluczowa jest dla nas również lokalizacja – dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu autostrady będziemy mogli szybko i sprawnie przyjmować dostawy komponentów, jak również dostarczać nasze produkty końcowe – komentuje Michael Bayer Thomsen, CEO Letbek.

Budynek zaprojektowaliśmy w BIM, a projekt deweloperski jest realizowany zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi, co przełoży się na uzyskanie certyfikatu BREEAM Excellent. Ponadto, w nowym magazynie powstanie dodatkowa izolacja, co w przyszłości przyczyni się do produkcji mniejszej ilości operacyjnego dwutlenku węgla, ponieważ będzie w nim cieplej zimą i chłodniej latem. Dzięki tym rozwiązaniom, obiekt wpisuje się w nasz plan redukcji emisji dwutlenku węgla zarówno wbudowanego, jak i operacyjnego – mówi Bartosz Michalski, Dyrektor, Technical Development, SEGRO.

Rozbudowa SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki jest ważnym krokiem w naszym rozwoju w regionie i stwarza nowe możliwości dla firm poszukujących możliwości ekspansji w Wielkopolsce. Ponad 17 000 metrów kwadratowych powierzchni realizowanych na bazie umów pre-let świadczy o zaufaniu obu klientów i podkreśla atrakcyjność lokalizacji. SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki przyciąga firmy z różnych branż, zwłaszcza produkcyjne, które dostrzegają potencjał dalszego rozwoju w tej lokalizacji – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki to duże centrum logistyczne, strategicznie położone w pobliżu autostrady A1 Zachód-Wschód. Całkowita powierzchnia parku wynosi 244 100 m2, co czyni go największą inwestycją SEGRO w regionie. Park jest niezwykle przyjazny środowisku i nowoczesny, dzięki zastosowanym rozwiązaniom PropTech. Sprawne funkcjonowanie zapewnia system automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych oraz monitoring mediów w chmurze. Dla klientów i ich pracowników przygotowano strefy komfortu. Mogą oni również korzystać z ładowarek do samochodów elektrycznych.


Zobacz także

Konsekwencje nieznajomości regulacji prawa celnego
Roboty KUKA w produkcji pokryw silnikowych
Ekspert z Arra Group o logistyce w farmacji
Dassault Systèmes, Egis i B4 w projekcie odbudowy ukraińskich miast
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben i Kärcher wspólnie zmieniają rzeczywistość
VOX przedłuża najem w SEGRO Logistics Park Gądki
CAT LC Polska przedłuża najem w Strykowie
Inwestycja DB SCHENKER w Toruniu z oceną Very Good

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów