Przejdź do artykułu
2022-09-19 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Rekordowa transakcja Prologis w siedmiu krajach Europy

Prologis znacząco rozszerza swoją ofertę magazynów miejskich w Europie – aż o ponad milion metrów kwadratowych powierzchni logistycznej. Na rzecz swojego otwartego funduszu PELF spółka kupiła od operatora ostatniej mili – firmy  Crossbay. 128 budynków i 6 inwestycji w trakcie budowy, w doskonale położonych lokalizacjach miejskich.

Transakcja, przeprowadzona w ramach strategii inwestycyjnej Prologis , odpowiada na kluczowe potrzeby klientów związane z wysokiej jakości nieruchomościami plombo­wymi w wysoce zurbanizowanych lokalizacjach. Ta inwestycja pomoże zwiększyć skalę działalności firmy i poszerzyć jej ofertę dla europejskich klientów.

Szczegóły transakcji:

 • ponad 1 milion metrów kwadratowych dodanych do portfolio firmy w Europie;
 • wartość transakcji 1,585 miliarda Euro;
 • w 85% obejmuje obszary miejskie;
 • składa się ze 128 obiektów i 6 inwestycji w trakcie budowy,  w siedmiu krajach europejskich, o łącznej powierzchni 1,14 miliona metrów kwadratowych;

– Ta transakcja pokazuje, że nieustannie jesteśmy w stanie oferować naszym klientom wysokiej jakości lokalizacje logistyczne na terenach miejskich. W pobliżu gęsto zaludnionych obszarów kreujemy możliwości, które wykraczają poza same nieruchomości i przyczyniają się do rozwoju naszych klientów – podkreśla Ben Bannatyne, President, Prologis na Europę. – Wraz z ciągłym rozwojem handlu elektronicznego lokalizacje przy ośrodkach o wysokiej populacji stają się coraz ważniejsze dla klientów.

Kluczowe lokalizacje

Wszystkie nieruchomości i inwestycje znajdują się w obrębie lub w pobliżu głównych aglomeracji w krajach europejskich:

 • Włochy (Rzym i Mediolan);
 • Holandia (Amsterdam i Rotterdam);
 • Hiszpania (Madryt i Barcelona);
 • Niemcy (Norymberga i Berlin);
 • Francja (Paryż);
 • Belgia (Bruksela);
 • Polska (Łódź).

Około 85% zakupionych obiektów, w ciągu 30 minut, może obsłużyć obszar zamieszkały przez ponad milion osób. A dzięki 95% zajętości nowych inwestycji, baza klientów Prologis na pewno się powiększy. Już wkrótce rozpoczniemy współpracę z ponad 110 nowymi klientami. Wysokiej jakości budynki staną się jeszcze atrakcyjniejsze dzięki unikalnym projektom Prologis takich jak  platforma Prologis Essentials czy PARKlife™.

Strategia zorientowana na klienta i skupiona na terenach miejskich

W miarę dalszego rozwoju handlu elektronicznego, zwiększającego się zaludnienia miast i zmie­niających się po pandemii COVID-19 oczekiwań konsumentów, logistyka miejska ma coraz większy wpływ na wybór lokalizacji magazynu. Coraz większe znaczenie dla naszych klientów mają obiekty miejskie zdolne do obsługi gęstych skupisk ludności.

– Preferencje i zachowania zakupowe konsumentów zmieniają się. Rozwój logistyki, który nastąpił  w związku z pandemią, dał nam wyjątkową możliwość wglądu w potrzeby magazynowe za 5-10 lat – powiedział Joseph Ghazal, Chief Investment Officer w Prologis na Europę.

Globalna skala naszej działalności oraz głęboka wiedza na temat uwarun­ko­wań lokalnych, pozwalają nam ze spokojem przeprowadzać tak duże i znaczące tran­sakcje. Nasze zespoły w całej Europie pracują wspólnie nad rozwojem trwałych relacji ze wszystkimi naszymi partnerami i skutecznie przewidują potrzeby naszych klientów. Koncentrujemy się na ich satysfakcji i uwzględniamy wyzwania, przed którymi stają, a także ich problemy. Kwestie te są głęboko osadzone w naszej strategii inwestycyjnej, wybiegającej w przyszłość.


Zobacz także

Transformacja organizacyjna przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce
Pierwszy raport wpływu GS1 Polska już dostępny
Gamber-Jonson LLC spotyka się z partnerami
Przedsiębiorcom ciężko określić cel inwestycji w IT
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Prologis świętuje Dzień Bez Samochodu
Jeszcze więcej mody z Arvato SCS w Strykowie
Panattoni rusza z budową drugiego nadarzyńskiego parku
AXI IMMO podsumowuje 1 poł. 2022r. rynku magazynów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów