Przejdź do artykułu
2022-06-15 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Żabka Polska rozwija sieć logistyczną

Żabka Polska rozwija swoją sieć logistyczną, budując koło Radzymina pod Warszawą jedno z największych centrów logistycznych w Europie. Uruchomienie nowego obiektu o powierzchni ok. 60 000 mkw. planowane jest na I kwartał 2023 r. Dzięki tej inwestycji pracę w regionie znajdzie ponad 600 osób – zatrudnionych bezpośrednio przez Żabkę lub we współpracujących z nią firmach.

Wsparcie lokalnego rynku pracy

Dzięki tej inwestycji Żabka wesprze rynek pracy w powiecie wołomińskim, w którym stopa bezrobocia sięga 7,5% (dane na koniec marca 2022 r.)[1]. Szczyt prowadzonych rekrutacji, które wspiera Gi Group – jedna z największych na świecie firm świadczących usługi z zakresu rekrutacji i zatrudnienia, przypadnie na okres od czerwca do października 2022 r.

Aktywnie uczestniczymy w rozwoju rynku pracy na Mazowszu, czego kolejnym dowodem jest nasza inwestycja koło Radzymina. Zatrudnienie w centrum będzie dla ponad 600 osób szansą na zdobycie unikatowego doświadczenia zawodowego związanego z codzienną pracą w nowoczesnym parku technologicznym w oparciu o rozwiązania najnowszej generacji – dodaje Jolanta Bańczerowska z Żabka Polska.

Praca w centrum powinna zainteresować przede wszystkim osoby wcześniej związane z logistyką, ale na zatrudnienie i rozwój w branży mogą liczyć również osoby nieposiadające wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze. Obecnie zatrudniani są już pierwsi pracownicy, którzy będą uczestniczyć w uruchamianiu obszarów magazynowych. Rozpoczęła się rekrutacja specjalistów ds. strategii automatyki, automatyków, specjalistów ds. wsparcia logistyki, mechaników, operatorów utrzymania ruchu, koordynatorów obszarów magazynu, specjalistów ds. SAP i systemów magazynowych, specjalistów ds. ochrony, operatorów wózków widłowych oraz magazynierów. Poszukiwani będą także specjaliści IT, specjaliści ds. jakości oraz pracownicy kadry kierowniczej. 

Inwestycja szyta na miarę

Centrum logistyczne k. Radzymina jest projektem BTS, czyli przygotowywanym zgodnie z indywidualnymi potrzebami sieci Żabka i optymalizującym wszystkie jej operacje logistyczne. Ma powierzchnię ok. 60 000 m2. Oprócz części tzw. suchej, zaplanowano także automatyczny magazyn wysokiego składowania tzw. High-Bay o wysokości blisko 40 metrów, komory chłodni i mroźni w pięciu różnych strefach temperaturowych oraz część biurową. Będzie jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie magazynów w tej części Europy. Dzięki zastosowaniu odnawialnych zeroemisyjnych źródeł energii takich jak: panele fotowoltaiczne na dachu i jednostka trigeneracji, magazyn będzie w 100% samowystarczalny w zakresie zapotrzebowania na energię elektryczną. Centrum będzie zaopatrywać 3500 sklepów. W projekcie uwzględniono również możliwość rozbudowy magazynu i automatyki, co pozwoli na zwiększenie obsługi do 5000 placówek. Do 70% wysyłek będzie skompletowanych i spaletyzowanych przy wykorzystaniu automatyki magazynowej.

Sieć logistyczna Żabki liczy 8 centrów logistycznych, z których towar dystrybuowany jest do sklepów w całej Polsce oraz 19 terminali przeładunkowych. Dostawy do ponad 8400 placówek sieci realizowane są sześć dni w tygodniu. Ponad 80% sklepów Żabka obsługiwanych jest logistycznie co drugi dzień.

[1] https://wolomin.praca.gov.pl/stopa-bezrobocia
 

Zobacz także

Bitergo łączy się z DB Schenker
GLP skończyło realizację projektu na Mazowszu
DPD Polska nagrodzona przez magazyn Forbes
Rynek ecommerce w Czechach, Słowacji i na Węgrzech
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Gigant z Chin wkracza do Nadarzyna
GLP skończyło realizację projektu na Mazowszu
FedEx Express kontynuuje program inwestycyjny w Europie
Firmy zwiększają poziom zapasów produktów krytycznych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów