Przejdź do artykułu
2022-04-04 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Grupa Delta Trans przedłuża umowę z Hillwood

Grupa Delta Trans, jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, przedłużyła umowę najmu 18 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Hillwood Ruda Śląska. W renegocjacjach najemcę wsparli eksperci z Newmark Polska.

W skład Grupy Delta Trans wchodzą dwie spółki – Delta Trans Transporte i Delta Trans Logistik. Ten działający od ponad 30 lat operator jest jednym z największych w Polsce podmiotów oferujących obsługę logistyczną. Od samego początku w ofercie Grupy znajduje się transport międzynarodowy i obsługa celna, a z czasem profil jej działalności rozszerzył się też o usługi magazynowania towarów, naprawę palet czy produkcję pojemników transportowych i konstrukcji stalowych. Aktualnie w swojej codziennej działalności Grupa Delta Trans wykorzystuje 7 oddziałów oraz flotę składającą się z ponad 300 pojazdów.

Główną siedzibą Grupy jest centrum logistyczne w Świętochłowicach, gdzie do dyspozycji obu spółek jest ok. 120 tys. m2 powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Firma posiada także magazyn w Chorzowie.

Nasza firma dynamicznie się rozwija. Powiększamy portfel klientów i oferujemy obsługę różnorodnych towarów. Zaplecze logistyczne i magazynowe firmy Delta Trans to nowoczesne hale magazynowe i produkcyjne, wyposażone w zintegrowane systemy informatyczne – mówi Paweł Rzepka, Dyrektor Logistyki i Produkcji w Grupie Delta Trans.

Po przeanalizowaniu dostępnych lokalizacji, Grupa Delta Trans zdecydowała się na pozostanie w dotychczasowym obiekcie. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć tę firmę w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących powierzchni magazynowej – mówi Michał Kozar, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w firmie w Newmark Polska.

– Cieszymy się, że Grupa Delta Trans zdecydowała się na przedłużenie swojej operacji w parku Hillwood Ruda Śląska i życzymy dalszego rozwoju również w innych lokalizacjach – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

Hillwood Ruda Śląska to park magazynowy zlokalizowany na terenie Rudy Śląskiej. Jego korzystne usytuowanie sprawia, że najemcy mają dogodny dostęp zarówno do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, jak i drogi krajowej nr 925 (Rybnik-Bytom). Lokalizacja nie jest jednak jedynym atutem Hillwood Ruda Śląska – elastyczność wynajmującego sprawia, że korzystające z obiektu podmioty mogą liczyć na optymalne warunki do rozwoju swojej działalności.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Relacja z konferencji Niezawodność i utrzymanie ruchu
MAGO finalizuje kolejny projekt
Prologis prezentuje raport "Prologis to the Point"
Schmalz poszerza portfolio technologii przenoszenia
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

1 na 5 pracowników ma trudności z nauką systemów
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
W Krakowie powstał polski oddział WEG
Dassault Systèmes identyfikuje kluczowe umiejętności do wprowadzania innowacji

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów