Przejdź do artykułu
2022-02-11 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Action kontynuuje rozwój w Polsce

9 lutego międzynarodowa sieć sklepów niespożywczych Action oficjalnie otworzyła swoje drugie centrum dystrybucyjne w Polsce, zlokalizowane w Bieruniu (woj. śląskie). Jest to jedenasty tego typu obiekt logistyczny firmy w Europie i pierwszy poza Holandią całkowicie zarządzany przez Action.
Centrum Dystrybucyjne w Bieruniu otrzymało certyfikat BREEAM „Excellent”. Action otworzył swój pierwszy sklep w Polsce w 2017 roku i kontynuuje rozwój na tym rynku. Na terenie kraju działa 176 marketów, a marka Action jest obecna we wszystkich województwach. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w Bieruniu to kolejna duża inwestycja, która będzie wspierać ekspansję Action w Polsce. Firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 osób.

Drugie centrum dystrybucyjne w Polsce

Jedenaste centrum dystrybucyjne Action rozpoczęło swoją działalność w październiku w Bieruniu. Dzisiejsze oficjalne otwarcie to także kamień milowy dla rozwoju Action w Europie Wschodniej. Centrum dystrybucyjne w Bieruniu to pierwszy tego typu obiekt poza Holandią, który jest w pełni zarządzany przez Action.

Budynek ma powierzchnię 60 800 m2, z czego ponad 58 000 m2 to powierzchnia magazynowa z miejscem na składowanie 56 000 palet. Pozostałe 2 500 m2 wypełniają pomieszczenia biurowe i socjalne. Centrum dystrybucyjne będzie obsługiwało do 200 sklepów w całej Polsce. Bieruń zapewnia dobrą infrastrukturę i doskonałą lokalizację, przez co będzie wspierać rozwój Action oraz zaopatrywać już istniejące, jak i przyszłe sklepy w Polsce. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy ponad 200 miejsc pracy w regionie.

Action DC Bieruń 1

Jesteśmy dumni, że Action wybrał naszą gminę na lokalizację swojego drugiego centrum dystrybucyjnego w Polsce  mówi Krystian Grzesica, burmistrz miasta Bieruń.  Cieszy nas to, że takie firmy jak Action pojawiają się w mieście, ponieważ tworzą nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców. Zyskuje na tym zarówno firma, jak i osoby zamieszkujące Bieruń oraz jego okolice. Życzę Action samych sukcesów w dalszym rozwoju centrum dystrybucyjnego  dodaje.

Action i międzynarodowy deweloper powierzchni magazynowych Panattoni zaplanowali centrum dystrybucyjne ze szczególną troską o środowisko naturalne. Centrum dystrybucyjne w Bieruniu korzysta z wielu rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej, takich jak panele słoneczne do podgrzewania wody, panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, inteligentne liczniki energii i wody, energooszczędne oświetlenie LED w budynku i jego otoczeniu oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.  W projekcie budynku połączyliśmy funkcjonalność i dbałość o zrównoważony rozwój, uwzględniając jak najwięcej aspektów przyjaznych dla środowiska – od użytych materiałów, po detale konstrukcyjne i zainstalowane na terenie budynku urządzenia  wyjaśnia Sławomir Nitek.Dyrektor Generalny Action Polska.

Wszystkie operacje w magazynie są zarządzane przez Action.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Grupa Raben z ponad 1,5 mld euro przychodu w 2021
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
MSS Poland wynajęła 3500 m kw. powierzchni w Sosnowcu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Certufikat BREEAM In-use dla DB Schenker w Olsztynie
Panattoni rusza z City Logistics Warsaw Airport IV
Dachser powiększa swoją działalność w północnej Danii
Rozwój e-commerce napędza pozostałe rynki

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów